W związku z licznymi pytaniami od naszych Czytelników uspokajamy! Wbrew pojawiającym się doniesieniom – remontu mostu oraz zamknięcia drogi nr 107 – Kamień Pomorski – Dziwnówek nie będzie. Zarząd Dróg Wojewódzkich jest dopiero na etapie gromadzenia dokumentacji projektowej.

Nasi Czytelnicy od kilku tygodni biją na alarm – droga Kamień Pomorski – Dziwnówek będzie wyłączona z ruchu, proszę napisać kiedy zacznie się remont? – dopytują.

Uspokajamy! Żadnego remontu w tym roku z pewnością nie będzie! Czy zmieni się to w przyszłym roku? Jak informuje Waldemar Wejnerwoski z ZZDW, wszystko zależy od możliwości finansowanych województwa. Obecnie trwa opracowywanie dokumentacji projektowej, które zakończy się w IV kwartale obecnego roku. 

Zgodnie z nią, oprócz remontu mostu, przewidywana jest także rozbudowa drogi wojewódzkiej wraz z systemem odwodnienia na odcinku ok 900 metrów od skrzyżowania ulicy Dziwnowskiej do samego mostu oraz przebudowa chodnika od ulicy Dziwnowskiej do skrzyżowania ulic Dziwnowskiej / Chopina.