Nie tylko nowa droga oraz park, ale także nowy Zakład Aktywności Zawodowej, to inwestycja, która na trwale zmieni tę część miasta. Zadanie dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego pochłonie 4,7 mln złotych, z czego 2,8 mln zł to dotacja.

Prace jak do tej pory idą zgodnie z zaplanowanym harmonogramem. Nie ma żadnych zagrożeń, więc sądzę, że dotrzymamy terminu. Naszym jedynym problemem jest nieustanny brak pracowników, ale póki co dajemy sobie z tym radę – podkreśla Stanisław Jankowski z firmy ZURB.

Firmie udało się do tej pory wykonać roboty ziemne, ułożyć płytę betonową oraz wykonać parter w stanie surowym. Nowy budynek ma mieć trzy kondygnacje i łącznie 11.713 metrów sześciennych

Jesteśmy na etapie pierwszego piętra oraz robienia płyty stropowej żelbetowej. Zaznaczam, że wszystko rozpoczęło się 20 maja, więc tempo jest naprawdę zadowalające – dodaje Jankowski.

Przez wykonawcą ułożenie stropu nad częścią parteru, która nie będzie miała drugiej kondygnacji oraz wykonanie stropu nad pierwszym piętrem.

Na parterze będzie znajdować się najważniejsza część produkcyjna czyli kuchnia. Będzie ona realizowała zbiorowe żywienie na zewnątrz oraz na potrzeby własne. Na parterze będzie zrealizowana kręgielnia oraz część usługowo – rozrywkowa w tym kawiarnia. Docelowo będzie to realizowane w kolejnym etapie inwestycji – tłumaczy Adrian Guranowski, inżynier kontraktu.

Pierwszy etap inwestycji musi być zamknięty i wykonany w tym roku. Nowe Zakłady Aktywności Zawodowej będą zatrudniać 72 pracowników, w tym 51 osób niepełnosprawnych w stopniu umiarkowanym i znacznym (obecnie pracuje tam 28 osób).