O ich narodzinach pisały media wojewódzkie oraz lokalne – w tym także nasz portal. Urzędnicy z golczewskiego Ośrodka Pomocy Społecznej zorganizowali nawet specjalną zbiórkę kosmetyków, pieluch i innych przydatnych rzeczy, które będą niezbędne w pierwszych dniach życia dla nowonarodzonych trojaczków: Zosi, Agnieszki i Patryka. Kierując się dobrem dzieci, informację powielali także radni. Problem w tym, że szpital fakt narodzin zdementował, sprawą interesuje się policja, a wszystko dlatego, że żadnych trojaczków nigdy nie było.

„W szpitalu w Szczecinie na pomorzanach przyszły na Świat Zosia, Agnieszka i Patryk , trojaczki z Wysokiej kamieńskiej gmins Golczewo mają się bardzo dobrze i zdobyły 8,7,6 abgar. Dumni rodzice nie mogą doczekać się kiedy dzieci wrócą do domu gdzie czeka na nich starsze rodzeństwo. Jak mówi 26 letnia mama każde z nich jest inne i nie spodziewali się że tak szybko ich potomstwo przyjdzie na świat. Patryk Bartłomiej 1,200 I 53 cm i 8 abgar, Zofia Amelia ,125 i 48 cm i 7 abgar, Agnieszka Jadwiga ,000 I 46 cm i 6 abgar” – brzmiała wiadomość MMS przesłana nie tylko do naszej redakcji, przez mamę nowo narodzonych dzieci. (pisownia oryginalna).

 

Golczewski Ośrodek Pomocy Społecznej rozpoczął nawet zbiórkę „kosmetyków, pieluch i innych przydatnych rzeczy, które będą niezbędne w pierwszych dniach życia dla nowonarodzonych trojaczków: Zosi, Agnieszki i Patryka. Chętne osoby mogą je złożyć w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Golczewie, pokój nr 1 w godzinach pracy Ośrodka, tj. poniedziałek od 08:00 do 16:00, ✔️wtorek – piątek od 07:30 do 15:30” o czym także informowaliśmy w kolejnej publikacji, chcą pomóc nowo trójce niemowlaków z Wysokiej Kamieńskiej.

Żadnych narodzin nie było

Niektórzy z naszych Czytelników podnosili wątpliwości co do narodzin dzieci. W rozmowie z naszą redakcją, mama zapewniała, że już się urodziły i mają się dobrze. „Ten fakt, mogą potwierdzić pracownicy golczewskiego Ośrodka Pomocy Społecznej” – zapewniała mama.

Zwróciliśmy się z prośbą do szpitala o potwierdzenie faktu narodzin trójki dzieci, które z pewnością nie przeszłoby bez echa. – Informuję, że w ostatnim okresie czasie w SPSK-2 na Pomorzanach nie urodziły się trojaczki. Zatem Szpital nie potwierdza informacji na ten temat – brzmiał krótki mail przesłany przez zastępcę Dyrektora ds. Administracyjno-Organizacyjnych – Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 2 PUM w Szczecinie.

Dziś już z pewnością wiadomo, że żadnych trojaczków nie ma a sprawą zainteresowała się także policja. Ze strony magistratu zniknęła także informacja o prowadzonej zbiórce i narodzinach dzieci.