Piękna pogoda, tłumy kibiców oraz twarda sportowa rywalizacja. Tak zapamiętamy jubileuszową X edycję Golczewskiego Triathlonu, który obył się 31 lipca br.

W tym roku w naszej sportowej imprezie wzięło udział 94. zawodników. Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonał Burmistrz Golczewa Maciej Zieliński. Rywalizacja rozpoczęła się o godzinie 11:00 od pływania na dystansie 950 m w j. Szczuczym, następnie triathloniści udali się na trasę rowerową 2×22,5 km Golczewo-Wysoka Kamieńska. Ostatnim elementem było bieganie na dystansie 10 km ulicami Golczewa.

Wśród startujących mieliśmy sportowców z różnych zakątków Polski, którzy tuż po zakończeniu tegorocznych zawodów deklarowali udział w kolejnej edycji triathlonu. Wielu zawodników ponownie zawitało do Golczewa, co jest potwierdzeniem dobrej organizacji ww. wydarzenia. Pozytywne opinie wyrażane o naszej imprezie sportowej można było usłyszeć zarówno od kibiców jak i samych sportowców.

Pierwsze miejsce z rewelacyjnym czasem (2 godz. 6 min.) zdobył Wojciech Śliwa, drugie miejsce – Wojciech Greguła, trzecie miejsce – Marcin Michałowski. Wśród Pań triumfowała Magdalena Chomont, II miejsce zdobyła Eliza Marcinkowska, III miejsce – Joanna Kabat-Koperska.

– Dziękuję Panu Romanowi Dorniakowi za inicjatywę stworzenia naszego sportowego wydarzenia oraz pomoc w jego organizacji, Danielowi Wawrzyńskiemu za udział we wszystkich edycjach Golczewskiego Triathlonu oraz Czesławowi Skubiszowi za doskonałą pracę biura sędziowskiego po raz 10-ty – mówił Maciej Zieliński.

Organizacja Golczewskiego Triathlonu to zaangażowanie wielu osób. Gorące słowa podziękowania kierujemy w szczególności do Doroty Opiły-Skubisz, bez której to wydarzenie by się nie odbyło. Dziękujemy również wszystkim tym, którzy dbali o bezpieczeństwo zawodników tj. strażakom jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Golczewo, Policjantom Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim, ratownikom WOPR-u z Kamienia Pomorskiego, płetwonurkowi Gabrielowi Mazurowi, ratownikom medycznym z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie oraz wolontariuszom na trasie rowerowej i biegowej.

Podziękowania należą się również pracownikom: Urzędu Miejskiego w Golczewie, Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Golczewie, Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie. Sprawne przeprowadzenie zawodów to również doskonała praca biura organizacyjnego i sędziowskiego.

Za pomoc, zaangażowanie, doping i uśmiech Wszystkim serdecznie DZIĘKUJEMY! Do zobaczenia za rok!

fot. Jarosław Dulny oraz UM Golczewo