W weekend 13-14 lipca na amfiteatrze w Kamieniu Pomorskim odbędą się Zachodniopomorskie Dni Kultury Łowieckiej. Impreza o charakterze jarmarku z bogatym programem artystycznym i specjalną eko strefą na placu przed ratuszem, w której odbywać się będą warsztaty i zajęcia dla dzieci i dorosłych, ma promować kulturę, sztukę łowiecką, a także dziedzictwo kulinarne oraz unaoczniać wkład łowiectwa w odbudowę zagrożonych gatunków i zachowanie poprawnego funkcjonowania ekosystemu.

W programie m.in.: animacje dla dzieci, konkursy z nagrodami, warsztaty plastyczne, pokazy sokolnicze, muzyka myśliwska, pokazy psów myśliwskich, darmowa degustacja dziczyzny.

– To typowo rodzinny piknik w leśnym klimacie z bogatym programem artystycznym na scenie kamieńskiego amfiteatru. Specjalnie dla dzieci przygotowane są gry, konkursy, zabawy z nagrodami i specjalna eko-strefa z animatoramimówi Bartosz Bukowski, rzecznik prasowy Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Szczecinie.

Dla wielu pierwszą okazją do spróbowania nowych smaków może być darmowa degustacja dziczyzny. Jeszcze nie ma pewności, ale najprawdopodobniej będą to kiełbasy i inne wyroby wędliniarskie, a być może także typowo myśliwski gulasz. Dodatkowo, będzie można kupić burgery z jelenia czy dzika.

Ciekawostką, zwłaszcza dla najmłodszych, będą pokazy sokolnicze i pokazy psów myśliwskich. Natomiast dla starszych w sobotę wieczorem przygotowaliśmy występ zespołu „Bastek Band” z repertuarem polskich i zagranicznych przebojów oraz występ zespołu „Mark Twain” z utworami szantowymi.

Organizatorem Zachodniopomorskich Dni Kultury Łowieckiej jest Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Szczecinie. Wstęp wolny.