Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie przeprowadzili kontrolę w lokalu usytuowanym w centrum Trzebiatowa. Lokal nie odbiegał od typowych „standardów” nielegalnych punktów hazardowych – oklejone ciemną folią okna, monitoring. Lokal był zamknięty i wpuszczał tylko „zweryfikowanych” przez obsługę graczy.

Na miejscu zabezpieczyliśmy siedem komputerów wykorzystywanych do nielegalnych gier hazardowych oraz dwa komputery sterujące grami. W lokalu przebywały trzy osoby – 2 Polaków i obywatelka Ukrainy. Wszyscy zostali przesłuchani w charakterze świadków. Zabezpieczone komputery będą teraz dowodem w sprawie o urządzanie nielegalnych gier hazardowych.  

Przypominamy, że hazard polegający na udostępnianiu nielegalnych gier hazardowych jest w Polsce zakazany. Za tego typu działalność grożą wysokie kary finansowe – od 67197,6 zł do 26.879.997,6 zł albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

Odpowiedzialności podlega zarówno urządzanie nielegalnych gier hazardowych (też w Internecie), jak i udział w takich grach.  Uczestniczenie w nielegalnej grze hazardowej stanowi, zgodnie Kodeksem karnym skarbowym, przestępstwo skarbowe zagrożone karą grzywny od 11.120 zł do 4.4780.000 zł.

Małgorzata Brzoza
Rzecznik prasowy
Izby Administracji Skarbowej
w Szczecinie