Żabka nie zamknie sklepów tej sieci mimo zaostrzenia zakazu handlu w niedzielę. Tę informację potwierdził Adam Manikowski, dyrektor zarządzający spółki Żabka Polska w rozmowie z Business Insider Polska. Żabka jako pierwsza otworzyła swoje sklepy w niedzielę, korzystając ze statusu placówki pocztowej.

– Biorąc pod uwagę nową ustawę, która zacznie obowiązywać 1 lutego, sklepy Żabka będą mogły być cały czas dostępne i otwarte dla klientów, ponieważ ustawodawca, co bardzo nas cieszy, zadbał o interes małych sklepów – zapowiedział w rozmowie z redaktorem naczelnym Business Insider Polska Mikołajem Kunicą Adam Manikowski, dyrektor zarządzający spółki Żabka Polska. Jak dodał, że „finalnie będzie to decyzja przedsiębiorcy”.

Ze słów dyrektora wynika, że sieć sklepów przestanie wykorzystywać wyjątek na placówkę pocztową,dzięki czemu w sklepach najczęściej możemy zrobić zakupy w kolejne niedziele. Placówki pocztowe stanowią jeden z wyjątków od zakazu handlu w niedziele. Od 2020 r. wprowadzone zostały większe ograniczenia w handlu. W 2021 r. niedziele handlowe wypadać będą tylko siedem razy w roku: w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia każdego kolejnego roku kalendarzowego, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę poprzedzającą Wielkanoc.