Ten film, to efekt osobisty przeżyć oraz chęci uświadomienia innym jak niebezpieczny i cichym zabójcą jest czad. Co roku w Polsce dochodzi nawet do pięciu tysięcy incydentów z tlenkiem węgla. Podczas kąpieli „cichy zabójca” w ułamku sekundy, bez ostrzeżenia, wyłącza mózg ofiary. Gdy dojdzie do zatrucia tylko ogromne szczęście jest w stanie sprawić, że ofiara może przeżyć i cieszyć się zdrowiem. Wielu ludziom go zabrakło.

Czad uderza nagle, gwałtownie i bez ostrzeżenia. „Czadowy Film” to prawdziwa „relacja z podłogi” osoby zaczadzonej i zobrazowanie stanu, w którym się znajduje. Mózg jest oszołomiony, ciało nie reaguje. Film powstał na bazie doświadczeń autora i innych zebranych przez niego historii. Ogromne szczęście sprawiło, że dziś żyje i robi wszystko, by ustrzec innych przed „cichym zabójcą”, jakim jest tlenek węgla. Z inicjatywy twórców kampanii powstała strona www.obudzczujnosc.pl, na której zamieszczane będą informacje o czadzie i metodach walki z nim – będzie ona na bieżąco aktualizowana i rozbudowywana. Celem akcji i strony jest masowe uświadamianie ludzi, by zapobiec śmierci kolejnych ofiar tego niewidzialnego i bezwonnego zabójcy.

Pomimo licznych kampanii temat wciąż jest bagatelizowany – przynajmniej do czasu, aż dojdzie do kolejnej tragedii. Wtedy nadchodzi opamiętanie, jednak najczęściej jest już za późno. Stracić życie może każdy. Może to być ktoś z Twojej rodziny, Twój znajomy lub sąsiad – we własnym domu.