Za nami już XI edycja „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”, która odbywała się 5 marca 2023 r. w Międzyzdrojach. Zanim bieg się odbył harcerze z X Szczepu „Gniazdo” ZHP spędzili wiele dni na planowaniach, wypełnieniach odpowiednich dokumentów, ubezpieczeń, wniosków i porozumień, a także na przyozdabianiu startu i mety, układaniu i  szykowaniu tras, kończąc na ich zabezpieczeniu.  

Łącząc siły udało się zmontować prawie 30-sto osobową ekipę zabezpieczających bieg. Zespół składał się ze strażaków ochotników z gminy Międzyzdroje, strażników miejskich oraz harcerzy. W niedzielę 5 marca 2023r. o godzinie 10:00 zaczęliśmy przyjmowanie uczestników oraz rejestrację chętnych na wolne jeszcze numery startowe, a o g.11:30 rozpoczął się bieg „Młodego Wilczka” na dystansie ok. 400 m, w którym biegły dzieci do lat 6. Punktualnie o g.12:00 wystartowali biegacze w biegu okolicznościowym na 1963 m, który symbolizował rok w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek. O g. 12:30 biegacze pobiegli na 5 kilometrów.

Wszystkich biegaczy na starcie wypuszczał komendant X Szczepu „Gniazdo” ZHP phm. Tomasz Rychłowski., a przez cały czas na odbywającej się imprezie gościliśmy Burmistrza Międzyzdrojów Mateusza Bobka i Sekretarza Gminy. Wszystkie trzy trasy pomagali zabezpieczać strażacy z OSP Międzyzdroje i OSP Lubin, a także funkcjonariusze ze Straży Miejskiej w Międzyzdrojach. Łącznie w tych naszych trzech biegach uczestniczyło 134 biegaczy, w tym i też nasze zuchy i harcerze z Międzyzdrojów.

Wydarzenie zostało sfinansowano ze środków pochodzących z budżetu Gminy Międzyzdroje. Do zobaczenia za rok!  Chcielibyśmy także bardzo podziękować za wsparcie przy organizacji biegu: Burmistrzowi Międzyzdrojów Mateuszowi Bobkowi, dyrekcji Golden Tulip Międzyzdroje Residence, Panu Dariuszowi Sawce, Ośrodkowi MSW z Międzyzdrojów oraz Wojskowemu Centrum Rekrutacji w Świnoujściu.

Do zobaczenia za rok!
Czuwaj! Komenda X Szczepu Gniazdo
fot: ćw. Igor Wancisiewicz