Już niebawem w Biedronce będzie można wypożyczyć książkę. W większości placówek, także w powiecie kamieńskim, powstanie mała biblioteczka pn. „Dziecięca Biblioteka Biedronki”. W regulaminie Biedronka informuje, że książki wypożyczać będzie można przez „siedem dni w tygodniu, w godzinach otwarcia sklepu”.

„Wypożycz i czytaj książki każdego dnia. Korzystaj z biblioteki Biedronki i wypożyczaj książki dla dzieci przez siedem dni w tygodniu” – taki wpis promuje nową akcję Biedronki. Książki będzie można wypożyczać w trakcie robienia zakupów.

Zgodnie z regulaminem akcji, oferta skierowana jest do klientów posiadających kartę Moja Biedronka lub jej wirtualną wersję. Klient zamierzający wypożyczyć książkę będzie zobowiązany poinformować o tym kasjera, a następnie opłacić kaucję w wysokości 3 zł. Będzie można to zrobić również w kasach samoobsługowych, jednak bez możliwości zwrotu. Kaucja będzie zwracana przy oddaniu książki, chyba że klient zdecyduje się na wzięcie kolejnej pozycji. Maksymalnie będzie można wypożyczyć dwie książki i korzystać z nich przez dwa tygodnie.

W regulaminie Biedronka informuje, że książki wypożyczać będzie można przez „siedem dni w tygodniu, w godzinach otwarcia sklepu”. Nie oznacza to jednak, że każda placówka będzie otwarta w niedzielę niehandlową – wszystko zależy od konkretnego sklepu.

W dalszej części regulaminu wymieniono również sklepy, w których powstanie „Dziecięca Biblioteka Biedronki”. W powiecie kamieński będą to Biedronki: w Kamieniu Pomorskim – ulica Długosza, w Dziwnowie – ulica Słowackiego, w Międzyzdrojach – ulica Gryfa Pomorskiego.