​Policja przestrzega przed oszustami, którzy włamują się na konta portalu społecznościowego i wyłudzają od znajomych posiadaczy kont, pożyczki w formie mobilnych kodów szybkich płatności. Zanim podasz kod, zadzwoń i upewnij się, czy twój znajomy chce pożyczyć od ciebie pieniądze

Ofiarą oszustów w ostatnich dniach padła 20-letnia siedlczanka i kilkoro jej znajomych. Jak się okazało, ktoś włamał się na konto kobiety na portalu społecznościowym i prosił znajomych o szybką pożyczkę pieniędzy za pomocą mobilnych kodów płatności. Troje znajomych bez zastanowienia dało swoje pieniądze oszustowi. Kobieta nie miała o niczym pojęcia do momentu, kiedy otrzymała pierwszy telefon od koleżanki z pytaniem, co ciekawego kupowała i na co była jej potrzebna pożyczka.

Zaskoczona pytaniem 20-latka nie bardzo wiedziała, o co chodzi i dopiero wtedy wyszło na jaw, że ktoś włamał się na jej konto i podszywając się pod nią, pisał do znajomych. W ten sposób oszust wyłudził w sumie 1250 zł od trójki przyjaciół kobiety. Policja ostrzega przed tego rodzaju oszustwami.

– Jeżeli otrzymasz na komunikatorze wiadomość od znajomego z prośbą o pożyczkę z wykorzystaniem kodów szybkich płatności, zanim podasz kod, zadzwoń do tej osoby i upewnij się, czy to na pewno ona chce pożyczyć od ciebie pieniądze – radzą mundurowi.

źródło:
PAP