Coraz więcej osób wie, że jest takie miejsce na kulinarnej mapie Dziwnówka, które z pewnością zachwyci każdego smakosza. Danie dnia, przepyszne burgery z własnoręcznie wypiekanymi bułeczkami, dania rybne, potrawy dla dzieci czy lemoniada. Całoroczna restauracja „Romans z Morzem”, z pewnością da możliwość odnalezienia czegoś pysznego w menu dla każdego z Was!

Skąd pomysł na restauracje w nadmorskiej miejscowości Dziwnówek?

Romans z Morzem: Chodzi o spełnienie każdego malutkiego życzenia lub o coś do jedzenia, gdy jesteś głodny lub o czyjąś miłość, kiedy potrzebujesz miłości.

To, co kochamy jest w słonej wodzie, pustej plaży o piątej nad ranem i w kuchni, w której zawsze czeka ktoś głodny. Kochamy karmić a karmieni przez nas twierdzą, że czują się kochani. Jesteśmy w tym. W każdym listku kolendry, który wykańcza potrawę, w garści orzechów dorzuconej niedbale do zimowej zupy, jesteśmy w słodkim i słonym, w połączeniach smaków i zapachów które sycą i cieszą dzieci, koją i tulą zmęczonych i zabieganych dorosłych, leczą złamane serca…

Czy jest lepszy powód aby rzucić wszystko i otworzyć nadmorską knajpkę? Taki na przykład…Romans z Morzem?

Jakie są Wasze inspiracje kulinarne?

Romans z Morzem: Jedzenie smakuje lepiej, gdy jest pięknie podane i wykonane z miłością. A my najbardziej na świecie uwielbiamy je przyrządzać i się nim dzielić.  Jesteśmy całkowicie zainspirowane i przyciągnięte do smaków morza, tradycji kulinarnej naszego regionu, a także smaków kuchni świata.

Stąd w menu znajdziecie Państwo rybny ramen inspirowany kuchnią Japonii, a przyrządzony wyłącznie z ryb z lokalnych połowów. Paprykarz który jest wypadkową lokalnych przepisów, a do którego inspiracji szukałyśmy wśród byłych pracowników lokalnej przetwórni ryb. 

Łososia ze znanej na całym świecie ekologicznej hodowli Jurasic Salmon z którego przyrządzamy makaron a także inne dania. Zupę Chowder nad której przepisem pracowałyśmy od zeszłego roku. To tylko klinka przykładów dań z naszej karty menu.

Jakie potrawy kuchni regionalnej i tradycyjnej proponujecie?

Romans z Morzem: Tradycja jest dla nas bardzo ważna. Wyruszyłyśmy na poszukiwania przepisów, które stanowią o tożsamości naszego regionu. Szukamy dawnych sposobów przyrządzania ryb przez rdzennych rybaków. 

Nasza pasta śledziowa o nazwie Awanturka jest to klasyk lat 80 tych i sztandarowe danie nadmorskich miejscowości. Smażymy rybę w cieście piwnym na tradycyjnych żeliwnych patelniach oraz pieczemy ją z różnymi ziołami i warzywami. 

Czy coś oprócz ryb można zjeść w Romansie? 

Oczywiście! Dużą popularnością cieszą się burgery wołowe, którym nadajemy wyjątkowości poprzez dodanie np. konfitury ze śliwek własnej produkcji oraz ciabatta z długomarynowaną długo pieczoną wieprzowiną. Prawdziwe wrażenie na gościach ogromny kotlet schabowy, a dokładniej karkówka ze schabem w jednym kotlecie.

Małe podsumowanie Restauracji Romans z Morzem. 

Romans z Morzem: Zależy nam na tym by pokazać miejsce, gdzie tradycja naszego regionu łączy się ze stylizacją dań. Jesteśmy zainspirowani pasją do doskonałego jedzenia, tradycji, odkrywania tego co nowe, podróży i designu. Cały czas się rozwijamy, obecnie tworzymy ofertę na imprezy okolicznościowe i przyjęcia oraz menu jesienne, bogate w sezonowe dodatki. 

Romans z Morzem 
Restauracja całoroczna
Pierwszego Maja 11
Dziwnówek
tel. 884 888 132
instagram: @romanszmorzem
www.romanszmorzem.com