« z 20 »

To były wyjątkowe obchody Święta Edukacji Narodowej w Wolinie. Wczoraj (13.10) Burmistrz spotkała się z dyrektorami oraz pracownikami oświaty, dziś (14.10) w obecności rodziców, samorządowców różnych szczebli odbyło się uroczyste otwarcie.

Po 35 latach użytkowania obiekt przedszkola miejskiego zyskał nowe oblicze. Rozbudowaliśmy trzy nowe oddziały, wyremontowaliśmy dwie sale na potrzeby żłobka miejskiego, wyremontowaliśmy starą kotłownie, która obecnie jest jak nowa. Wyremontowaliśmy kuchnię, a to wszystko kosztowało blisko 6 mln złotych. Z tej sumy 5 mln to samo przedszkole, więc musieliśmy starać się o środki zewnętrze pochodzące z Budżetu Państwa i Unii Europejskiej – powiedziała Burmistrz Ewa Grzybowska.

« z 25 »

Zakres prac obejmował przede wszystkim rozbudowę przedszkola dedykowane 70 dzieciom wraz z zapleczem sanitarnym, szatnią i ciągami komunikacyjnymi oraz przebudowę istniejącego przedszkola w zakresie dostosowania do warunków ochrony ppoż (wymiana stolarki drzwiowej, okładzin sufitowych, oświetlenia na ciągach komunikacyjnych), zagospodarowanie terenu w części frontowej oraz zakup wyposażenia do nowej części przedszkola.

W toku realizacji inwestycji, z uwagi na stan istniejącego budynku, a także mając na uwadze komfort użytkowników, zakres robót znacząco rozszerzono. W całym obiekcie dokonano wymiany instalacji elektrycznej, okładzin ściennych i sufitowych, zainstalowano system wentylacji mechanicznej, wyremontowano dwie łazienki, kompleksowej modernizacji poddano kuchnię i pomieszczenia uzupełniające, zakupiono wyposażenie kuchenne, wykonano remont dachu, rozebrano nieczynny komin, odświeżono elewację na całym obiekcie, rozszerzono zakres zagospodarowania terenu, wykonano oświetlenie zewnętrzne terenu, częściowo ogrodzenie.