W ramach kolejnej integracji z członkami najbliżej działających Uniwersytetów Trzeciego Wieku, studenci kamieńskiego UTW pojechali do Koszalina. Na miejscu na wszystkich przybyłych czekał bardzo bogaty całodzienny  program, przygotowany przez członkinie Koszalińskiego UTW, który działa przy tamtejszej Politechnice  korzystając z jej bogatego zaplecza. Na początek przygotowano kawę i ciastka, a następnie zaproszono nas na bardzo ciekawy wykład pt.”Biomimetyka .

Technologie inspirowane rozwiązaniami biologicznymi”, który dotyczył wykorzystywania przez człowieka rozwiązań z życia roślin i zwierząt. Po wykładzie wszystkich zaproszono na hall, gdzie zespół taneczny UTW zaprezentował się pięknie w przygotowanych tańcach. Następnie pojechaliśmy pod Chełmską Górę, gdzie celem wycieczki było Sanktuarium Maryjne.

Po powrocie do Koszalina nasze przewodniczki oprowadziły wszystkich po centrum miasta, a przy okazji będąc pod koszalińską Filharmonią mogliśmy w jej wnętrzu oglądnąć rzeźbę Stanisława Moniuszki wykonaną przez pana Stanisława Motykę, byłego dyrektora kamieńskiego KDKu. Po zwiedzaniu miasta przyszedł czas na obiad, który czekał na nas w studenckim barze, a przyjemny pobyt w Koszalinie zakończył się uczestnictwem całej naszej grupy w komediowym spektaklu w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym pt. „Chcesz się bawić. Zadzwoń”, w wykonaniu powszechnie wszystkim znanych aktorów.  Nasze koleżanki z koszalińskiego UTW stanęły na wysokości zadania i pozostało nam tylko bardzo im  podziękować za

UTW Kamień Pomorski