fot. KPP w Kamieniu Pomorskim

W czwartek (20.12) w Wyższej szkole Humanistycznej TWP w Szczecinie odbyła się konferencja podsumowująca współpracę z Komendą Wojewódzką Policji w Szczecinie w obszarze dotyczącym bezpieczeństwa. W trakcie uroczystości ogłoszono i nagrodzono najlepszych dzielnicowych wybranych w plebiscycie prowadzonym z Kurierem Szczecińskim. Nadinsp. Jacek Cegieła osobiście pogratulował zwycięzcom i życzył sukcesów nie tylko służbowych ale również w życiu osobistym.

Towarzystwo Wiedzy Powszechnej, założyciel Wyższej Szkoły Humanistycznej w Szczecinie po otrzymaniu dofinansowania na realizację zadania publicznego w ramach rządowych środków programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” im. W. Stasiaka w 2018 r. podjęło współpracę z Wydziałem Prewencji KWP w Szczecinie. Miała ona na celu edukację w obszarze bezpieczeństwa młodzieży szkolnej w województwie zachodniopomorskim ze szczególnym uwzględnieniem takich zagrożeń jak dopalacze, przemoc rówieśnicza i ryzykowne zachowania w Internecie.

fot. KPP w Kamieniu Pomorskim

W ramach projektu zrealizowano szkolenia dla nauczycieli, spotkania edukacyjne dla młodzieży szkolnej, specjalistyczne szkolenia dla przedstawicieli szkół i otwarte wykłady dotyczące zagrożeń dla mieszkańców Szczecina.W trakcie przeprowadzono konkurs na stworzenie młodzieżowej reklamy społecznej, w której udział wzięli uczniowie szczecińskich szkół, przeprowadzono badania społeczne diagnozujące inicjację i kontakt ze środkami odurzającymi młodzieży w województwie zachodniopomorskim. Badanie pozwoliło również wskazać obszar wiekowy adekwatny dla eskalacji zachowań przemocowych.

Na wczorajszej uroczystości po omówieniu współpracy i podsumowaniu przedsięwzięć w ramach projektu, kolejnym wydarzeniem konferencji było ogłoszenie wyników w plebiscycie prowadzonym wspólnie z Kurierem Szczecińskim na najlepszego dzielnicowego, który odbywał się pod hasłem „Dzielnicowy bliżej nas. Współpraca Policji z mieszkańcami województwa zachodniopomorskiego” . Czytelnicy „Kuriera Szczecińskiego” za pośrednictwem SMS wybrali najpopularniejszych policjantów – dzielnicowych z poszczególnych komend miejskich i powiatowych policji w regionie oraz jednostek im podległych. W plebiscycie, który trwał od 5 do 30 listopada wystartowało ponad 382 dzielnicowych z całego garnizonu. Przez miesiąc oddano na nich ponad 6 tys. głosów.

fot. KPP w Kamieniu Pomorskim

Plebiscyt wygrał ten sam dzielnicowy, co w ubiegłym roku młodszy aspirant Grzegorz Hnat z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu. Drugie miejsce zajął sierż. szt. Damian Siciarek z Komendy Powiatowej Policji w Drawsku Pomorskim, natomiast trzecie – mł. asp. Krzysztof Pacholski z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim.
Na kolejnych miejscach uplasowali się dzielnicowi: mł. asp. Wojciech Baran z KMP w Szczecinie (miejsce 4); asp. Krzysztof Sitnik z KPP w Kołobrzegu (5); sierż. szt. Roman Rubak z KPP w Wałczu (6); sierż. sztab. Radosław Szefner KPP w Szczecinku (7); sierż. szt. Daniel Gałka z KPP w Goleniowie (8); asp.szt. Dariusz Marjański z KPP w Kamieniu Pom. (9); asp. Łukasz Więckowski z KPP w Stargardzie (10).