Wielkimi krokami zbliża się „III Bieg Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego” na dystansie 5 km oraz 10 km, który zaplanowany jest na najbliższą sobotę, 4 sierpnia br. Organizatorzy Urząd Miejski w Kamieniu Pomorskim, Klub Biegacza Kamień Pomorski oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim oprócz zawodów biegowych przygotowali szereg atrakcji dla turystów, mieszkańców Kamienia Pomorskiego i okolic.

Program imprezy:

Od godziny 14:00 koło Urzędu Miejskiego w Kamieniu Pomorskim zaproszeni carverzy z całej Polski będą rzeźbić w owocach, warzywach oraz w lodzie.

Od godziny 15:00 koło sceny amfiteatru na najmłodszych będzie czekać Wesoła Ekipa Animatorów dzięki, której zostanie utworzona strefa dziecięca, a w niej znajdziecie atrakcje typu malowanie twarzy, gigantyczne bańki mydlane oraz modelowane kolorowe baloniki. Na godzinę 16:00 zaplanowany jest start zawodników na dystansie 5 km oraz 10 km. Trasa biegu będzie prowadzić ulicami Kamienia Pomorskiego, a biegacze będą mieli możliwość zobaczyć szereg zabytków.

Natomiast o godzinie 16:30 rozpocznie się wspólne bicie rekordu Polski w jedzeniu arbuzów. Przed biegaczami, mieszkańcami Kamienia Pomorskiego i okolic nie lada wyzwanie, gdyż w ciągu godziny będziemy musieli zjeść 800 kg arbuzów. Obecny Rekord Polski od 2017 roku należy do Wydmin.