To była niezwykła sobota dla strażaków ochotników, a także Mieszkańców Lubina (gm. Międzyzdroje). Wszystko przez Festyn, zorganizowany przez tamtejszych strażaków. Były odznaczenia, wyróżnienia, a wieczorem dobra zabawa.

Jesteście formacją, która w naszym kraju cieszy się największym zaufaniem społecznym i nie ma w tym nic zaskakującego. Kiedy z okien swojego mieszkania w Świnoujściu przyglądałem się ostatnio, jak w budynku naprzeciwko wybuchł pożar, a na miejscu bardzo szybko przybywały kolejne wozy strażackie, jeszcze inne chyba z gazoportu dopływały promem to byłem pełen podziwu. W kilka godzin, godzin strażakom udało się opanować potężny pożar, którego języki sięgały kilkanaście metrów ponad budynek. Kiedy rano wstawałem do pracy, na miejscu wciąż trwało dogaszanie budynku – relacjonował Burmistrz Leszek Dorosz.

W trakcie oficjalnej części uroczystości wyróżniono strażaków oraz osoby zaangażowane w pomoc jednostce z Lubina. Złoty medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymał druh Dariusz Kalemba. Odznakę „Wzorowy strażak” otrzymali druhowie Michał Kowalewski oraz Łukasz Wodnicki. Odznakę za wysługę 5-ciu lat otrzymali druhowie Piotr Ruśkiewicz i Mariusz Samołyk, odznakę za wysługę 10 lat otrzymały Maria Potapska, Bernadetta Kujda, Joanna Spych, odznakę za wysługę 15 lat otrzymał druh Artur Wróblewski.

Na wniosek Komendanta Miejsko – Gminnego Ochrony Przeciwpożarowej, za szczególne zaangażowanie i poświęcenie w pracy na rzecz ZOSP Gminy Międzyzdroje, Burmistrz wyróżnił nagrodą finansową 28 strażaków. W trakcie uroczystości rozdano także dyplomy i podziękowania za wspieranie OSP Lubin.