Do końca września mają zakończyć się prace związane z ekspozycją wraku wydobytego z plaży w Międzywodziu. Żaglowiec zostanie usadowiony na betonowym podłożu, złożony oraz odpowiednio podświetlony. Jak tłumaczy dyrektor Grzegorz Kurka, tuż przy nim pojawią się tablice informacyjne ze zdjęciami, które przedstawiają budowę podobnych obiektów. 

W Urzędzie Miejskim po raz kolejny pojawili się przedstawiciele Zachodniopomorskiego Konserwatora Zabytków, Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej oraz władz miasta. Prace szkutnicze wykonują przedstawiciele wolińskiego Stowarzyszenia Słowian i Wikingów. Obiekt przeszedł już konserwację.

– Bardzo zależy nam na ustawieniu tego obiektu. W końcu jesteśmy rejonem nadmorskim – podkreślała Zachodniopomorska Konserwator Zabytków.

Wrak będzie usadowiony na żelbetowym cokole, skierowany w stronę wody. Wszystko zostanie odpowiednio podświetlone. Konstrukcja żaglowca w części zachowanej przydennej jest charakterystyczna dla dużych jednostek pływających w XIX wieku. Żaglowiec ma około 15 metrów długości, zrekonstruowany będzie znajdował się w miejscu obecnego składowania.