WOŚP w Międzyzdrojach- to nie koniec liczenia! Międzyzdrojski Sztab z przepięknym tortem w tle podczas 30-go Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zebrał ponad 100 tys. złotych! Licytacje trwają nadal!

W minioną niedzielę międzyzdrojskie ulice wypełniły się wolontariuszami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, których puszki przez cały dzień zapełniały się po brzegi. Nie zabrakło też naszych mieszkańców i odwiedzających nasze miasto turystów o wielkich sercach! Radość wielka- w końcu wszyscy wiemy, na co w tym roku Orkiestra przeznaczy uzbieraną kwotę, kolejny rok z rzędu wspierając polskie szpitale. ,,Cegiełkę” można było zakupić na rzecz wspólnego biegu z trenerem Robertem Szychem, treningu Zumby z Alicją Taratajcio, przejażdżki kolejką turystyczną czy prezentacji sprzętu OSP przez strażaków z Lubina. Uznanie zdobyły międzyzdrojskie morsy z klubu ,,Kurka Wodna”, które pomimo niezbyt wysokiej temperatury i silnych porywów wiatru wskoczyły do lodowatej wody- z wielkim sercem dla WOŚP! W Międzyzdrojskim Domu Kultury od południa odbywał się Jarmark Gorących Serc, gdzie miedzy innymi można było zakupić przepyszne, domowe wyroby czy przystąpić do loterii fantowej. W Sali Teatralnej wybrzmiewała muzyka w wykonaniu zespołów Dair, Osada Grodno, Bryza czy Madej Brand.

Z ogromnym uznaniem spotkał się przepiękny tort w kształcie orkiestrowego serca. Ufundowane przez Hotel Amber w Międzyzdrojach ciasto na sto osób, zostało wylicytowane przez Burmistrza Międzyzdrojów Mateusza Bobka, Zastępcę Burmistrza Beatę Kiryluk oraz Radnych: Ewę Aksman, Grażynę Iwaszczyszyn, Ewelinę Jakubowską, Dorotę Klucha, Jarosława Mazur, Krystiana Mazur, Alinę Poskart, Mariusza Samołyka, Józefa Bogusława Sutyłę, Jędrzeja Szerszenia, Krzysztofa Szlaskiego, Filipa Szyszkowskiego i Jana Węglorza.

Tym sposobem nasi urzędnicy wspólnie zasilili puszkę WOŚP kwotą 4.500 zł oraz apetyt wszystkich zgromadzonych na sali gości wielbiących słodkości. Bardzo dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w przebieg tego wyjątkowego dnia – wszyscy Państwo jesteście wspaniali! Z tego miejsca zachęcam również do dalszego licytowania naszych międzyzdrojskich gadżetów na allegro. W końcu gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej!- mówi burmistrz Mateusz Bobek.

– Chciałabym wyrazić ogromną wdzięczność i podziękować wszystkim właścicielom, dyrektorom międzyzdrojskich przedsiębiorstw od hoteli, przez restauracje i sklepy, po salony kosmetyczne za przekazanie naszemu sztabowi fantastycznych bonów, voucherów i gadżetów do licytacji na rzecz Orkiestry. Wszystkim ludziom o wielkich sercach ogromne dzięki!- dodaje zastępca burmistrza Beata Kiryluk.

Wiemy już, że międzyzdrojski Sztab WOŚP uzbierał ponad 100 tys. zł. Oczywiście nie jest to kwota ostateczna- w dalszym ciągu trwają licytacje do których przystąpienia serdecznie zapraszamy na https://allegro.pl/uzytkownik/wosp_M-je

Biuro Burmistrza Międzyzdrojów