Zgodnie z przyrzeczeniem , „że pomożemy”, członkowie kamieńskiego Stowarzyszenia UTW rano w piątek stawili się w ramach wolontariatu, ponad 40-sto osobową grupą, do pracy w aktualnie rewitalizowanym Parku  w Kamieniu Pomorskim.

Warunki pogodowe mimo iż nie padało, były trudne. Wiał przejmujący silny i zimy wiatr, który na dodatek wzniecał tumany kurzu nad wysuszoną ziemią, aż zgrzytało w zębach. Ale to nie deprymowało naszych słuchaczy, którzy jak zawsze niczym rącze konie do biegu – rwali się do pracy.  

Zadaniem tego dnia było wypełnienie części wytyczonych kwater do nasadzeń różnych krzewów, odpowiednimi warstwami ziemi i torfu. W sobotę już pogoda nam bardziej sprzyjała i praca w parku była przyjemniejsza. Tego dnia w miejsce przygotowanych poprzedniego dnia kwaterach zaczęliśmy sadzić kolorowe krzewy.

W trakcie pracy każdy mógł rozgrzać się kawą i herbatą oraz zjeść  drożdżówkę, a poczęstunek sponsorowany był przez pana burmistrza i prezesa firmy PGK. „Pierwsze koty za płoty”, ale pracy w parku jest ogrom i jeszcze wiele dni będzie trwała walka z czasem aby zdążyć z nasadzeniami .

źródło:
UTW Kamień Pomorski