Bardzo dobre wieści napłynęły dla Mieszkańców Gminy Wolin. Po długi i żmudnym procesie przygotowawczym, inicjatywa radnych Klubu „Razem Zmieniamy Gminę Wolin”, która ma na celu zabezpieczenie potrzeb lokalowych Mieszkańców gminy, zatrzymanie migracji oraz pozyskanie nowych mieszkańców materializuje się!

Gotowa jest już dokumentacja budowlana dla inwestycji w naszej gminie, co pozwala na złożenie przez SIM KZN-Zachodniopomorskie – spółkę, do której Gmina Wolin należy – kolejnych wniosków o pozwolenie na budowę i realizację przedsięwzięcia zgodnie z przyjętym harmonogramem. Budowę zaplanowano w technologii modułowej, co przyspieszy proces inwestycyjny. W tym roku, po zapewnieniu pełnego finansowania, rozpoczną się przetargi budowlane i pierwsze budowy.

– Nie oglądamy się na oponentów i nie słabniemy w działaniu. Wierzymy, że ten projekt jest szczególnie potrzebny i ważny dla Mieszkańców naszej gminy. Ta forma budownictwa przeznaczona jest dla ludzi o umiarkowanych dochodach, przede wszystkim dla tych, których stać na czynsz, a niekoniecznie stać na kredyt. Często to właśnie brak zdolności kredytowej, jak i inne czynniki uniemożliwiają zakup własnego mieszkania. Jednocześnie, osoby takie wynajmują lokale na rynku wtórnym i regularnie płacą czynsz, który nie przybliża ich do własnego „M” – mówi Burmistrz Ewa Grzybowska.

Inwestycja potencjalnych nabywców w SIM, da możliwość zamieszkania we własnym lokum, a nawet wykupienia mieszkania na własność, które będą spłacane w czynszu. Warto przypomnieć, że Wolin znalazł się w gronie 19 gmin na 113 z terenu województwa zachodniopomorskiego, które przystąpiły do krajowego projektu związanego z budownictwem mieszkaniowym.

– To szczególnie rodzi we mnie nadzieję, że realizacja tego projektu pozwoli nie jednej rodzinie podjąć decyzję o związaniu swoich losów życiowych z naszą piękną gminą. Liczę, że podzielają Państwo ze mną potrzebę realizacji takiej inwestycji – dodaje Ewa Grzybowska.