Woliński Park Narodowy zaprasza na edukacyjne wydarzenie związane z trwającą Dziką Odyseją – Ekspedycją Odkrywców 2024-2025. W Wolińskim Parku Narodowym odbędzie się czwarty etap wyzwania. 

Dzień wydarzenia: Sobota 11 maja 2024 r
Miejsce: Muzeum Przyrodnicze WPN, Międzyzdroje, ul. Niepodległości 3
Godzina rozpoczęcia: 9 00 

W programie edukacyjnej przygody: Inspirująca rozmowa z reprezentantami Służby Parku Narodowego o pięknie i bioróżnorodności Parku (Strefa Dzikich Opowieści), wyprawa w teren w celu odkrywania przyrody (Uniwersytet Dzikiego Królestwa). 

Na wydarzenie zapraszamy całe rodziny. Familijny charakter rozmowy z pracownikami Parku Narodowego utrzyma interaktywna forma dialogu przeplatana radosnymi piosenkami angażującymi widownię. Prowadzącym tę niezapomnianą przygodę jest Krystian Tyrański, podróżnik, miłośnik dzikiej przyrody, twórca ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej Dzika Odyseja popularyzującej wyprawy do parków narodowych w ramach jednego wyzwania. 

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Polskie Radio Dzieciom, dlatego będzie można spotkać korespondentów chętnych do wspólnej rozmowy.  Zobaczcie filmowy raport Dzikiej Odysei Ekspedycji Pionierów 2019-2021 z Wolińskiego Parku Narodowego: https://www.youtube.com/watch?v=3rGbSvzSNQs

Opowieść wprowadzającą w przygodę oraz rodzinne dzienniki ekspedycyjne tworzone przez rodziny w ramach pionierskiej wyprawy odbywającej się w latach 2019-2021 można zobaczyć tutaj: https://dzikaodyseja.pl/parki/wolinski-park-narodowy/