Burmistrz Wolina oraz Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Wolinie zapraszają na Woliński Jarmark Świąteczny. Odbędzie się on 18.12.2022 r. (niedziela) w godz. 11:00 – 17:00 na Targowisku miejskim „Mój rynek”. Tradycyjnie będzie to wydarzenie nie tylko handlowe ale i kulturalne.

O godz. 11:00 ruszy kiermasz rękodzieła i wyrobów regionalnych, gdzie spotkać będzie można licznych wystawców. Będzie to idealne miejsce do szukania oryginalnych dekoracji i niepowtarzalnych upominków świątecznych. Z pewnością każdemu wpadnie coś w oko.

Oczywiście na Jarmarku Świątecznym nie zabraknie występów artystycznych w wykonaniu dzieci i dorosłych, które zachęcą wszystkich do wspólnego kolędowania. Program artystyczny rozpocznie się o godz. 13:15. W jego trakcie wystąpią dzieci z Przedszkola Miejskiego w Wolinie „Kraina Uśmiechu”, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. B. Krzywoustego w Wolinie. Nie zabraknie też koncertu kolęd w wykonaniu uczestników zajęć wokalnych GCKSTiR w Wolinie oraz zespołu „Wolińskie Gryfy”. W programie znajduje się również przedstawienie „W poszukiwaniu Ducha Świąt Bożego Narodzenia”.

Niezależnie od wieku na Jarmarku na wszystkich czekać będzie moc różnych świątecznych atrakcji: konkursy z nagrodami, świąteczna karykatura na żywo w wykonaniu Daniela Strzelczyka, świąteczne czarowanie, zabawy ze skrzatem i tańce z wielkim bałwanem, wspólne ubieranie choinki, karuzela oraz wigilijny poczęstunek.

Po ulicach Wolina kursować będzie kolejka Świętego Mikołaja, który planuje odwiedzić Jarmark Świąteczny i tego dnia razem ze swoimi elfami szykuje niespodzianki dla dzieci. Wolontariusze Koła Wolontariatu przy GCKSTiR w Wolinie stworzą punkt, gdzie prowadzona będzie świąteczna zbiórka karmy dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowicach. W zamian za podarowaną karmę pięknie zapakują przyniesione przez darczyńców prezenty świąteczne dla ich najbliższych.

Z pewnością wydarzenie to wprowadzi nas w bożonarodzeniowy, magiczny czas.