Burmistrz Wolina oraz Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Wolinie zapraszają  na Woliński Jarmark Świąteczny. Odbędzie się on w niedzielę 19.12.2021 r. w godz. 12:00 – 17:00  na Targowisku Miejskim „Mój rynek”.

Będzie to wydarzenie nie tylko handlowe, ale również kulturalne. Liczni wystawcy stworzą świąteczny kiermasz rękodzieła i wyrobów regionalnych, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie, ku uciesze duszy i podniebienia. Jarmark to idealne miejsce do szukania oryginalnych dekoracji i upominków bożonarodzeniowych oraz świątecznych rarytasów gastronomicznych. 

Wszystkiemu temu towarzyszyć będzie świąteczny program artystyczny. Na scenie zobaczymy występ dzieci z Przedszkola Miejskiego „Kraina Uśmiechu w Wolinie” oraz przedstawienie „W pogoni za świątecznym Mikołajem”. Nie zabraknie koncertu kolęd w wykonaniu uczestników zajęć wokalnych GCKSTiR, zespołu Wolińskie Gryfy i zespołu „Wiolinki”.

Na dzieci i dorosłych czekać będzie wiele atrakcji, m.in. konkursy z nagrodami, animacje, karuzela, świąteczna karykatura na żywo w wykonaniu Daniela Strzelczyka. Uczestnicy Jarmarku zostaną także zaproszeni do wspólnego śpiewania kolęd i świątecznych utworów. Na wszystkich czekać będzie wigilijny poczęstunek. 

Jarmark poprowadzą Skrzat Fiki, Śnieżynka Miki i Bałwan Gerwazy. Święty Mikołaj też obiecał, że pojawi się w tym dniu w Wolinie. Z pewnością będzie to cudowne wprowadzenie w bożonarodzeniowy, magiczny czas.