Wieżą widokowa wraz z otaczającym ją zrewitalizowanym parkiem, zmodernizowanym amfiteatrem oficjalnie otwarte. W sobotnie przedpołudnie, w obecności Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza w Wolinie dokonano uroczystego otwarcia.

Wieża ma ponad 30 metrów wysokości, a najwyższe miejsce, z którego można podziwiać okolicę, znajduje się na wysokości 42,6 m n.p.m. Z góry widać jak na dłoni Dziwnę, Zalew Szczeciński i cały Wolin. Możliwość wjechania wózkiem (czy to dziecięcym, czy to inwalidzkim) jest jednym z wyróżników wieży w Wolinie, która jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Nie ma tu żadnych schodów, na samą górę można bezpiecznie wjechać, a cały podjazd jest wyposażony w barierki.

Wieża jest dostępna dla turystów w godzinach 9.00-17.00. Na wejściu jest ustawiona bramka, która liczy osoby wchodzące na wieżę, ponieważ na obiekcie jednorazowo może przebywać maksymalnie 50 osób. Jeśli tak się zdarzy, trzeba będzie poczekać w kolejce. Wejście na wieżę jest bezpłatne.

« z 50 »

fot. Dreamphotography