To była wyjątkowa uroczystość dla wszystkich Sołtysów z Ziemi Wolińskiej. Od wczoraj (19.06) oficjalnie posiadają oni swój sztandar. Uroczystość odbyła się w wolińskiej kolegiacie, gdzie poświęcono i przekazano sztandar Stowarzyszeniu. 

– Kiedy myślę o sołtysach, myślę o ludziach którzy bardzo często bezinteresownie poświęcają się różnego rodzaju działaniom pomocowym. Pracują z ogromnym sercem na terenie swoich Sołectw czyniąc to, że również Mieszkańcom chce się w nich żyć i mieszkać. Oczywiście mowa o naszych Sołtysach, członkach Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Wolińskiej, którzy od dziś oficjalnie mają swój sztandar. Gratuluje wszystkim, którzy przyczynili się do tego, iż mamy symbol jedności i integracji – powiedziała Burmistrz Ewa Grzybowska.

Stowarzyszenie zostało zarejestrowane w roku 2008 i należy do Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów. Wspiera swoimi działaniami Sołtyski i Sołtysów jak i Rady Sołeckie na terenie gminy Wolin. Prowadzi szkolenia, wskazuje na znaczenie roli dobrze wyszkolonych sołtysów.

« z 19 »