Zbliża się czas kolejnego spotkania młodzieży, duszpasterzy i katechetów w ramach Archidiecezjalnych Dni Młodych. Po raz drugi te dni odbędą się w Wolinie.

Jak czytamy, jest to szczególne miejsce w misji ewangelizacyjnej św. Ottona, który przybył z Bambergu, aby przynieść Dobrą Nowinę o Jezusie Chrystusie mieszkańcom ziemi wolińskiej i pomorza.

Kuria Metropolitalna Szczecińsko-Kamieńska we współpracy z Gminą Wolin i Fundacją “Szczecińska”, w Roku Jubileuszu 900-lecia Pomorskiej Misji św. Ottona z Bambergu, serdecznie zaprasza na Archidiecezjalne Dni Młodych do Wolina w dniach od 30 maja do 1 czerwca br. Tegoroczne hasło naszego spotkania brzmi: „Ci, którzy pokładają nadzieję w Panu, pobiegną i nie będą zmęczeni” (por. Iz 40, 31).

Na program Dni Młodych składają się: spotkania modlitewne, konferencje, świadectwa, wieczorne nabożeństwa w kościele, warsztaty, zajęcia sportowo-rekreacyjne, wspólna zabawa i relaks. Czas spędzimy na koncertach, spektaklach teatralnych, nabożeństwach. Centralnym punktem będzie codzienna Msza Święta, a wiarę i wiedzę religijną pogłębimy podczas konferencji tematycznych. Jest nam niezmiernie miło, że na tegoroczne spotkanie zaproszenie przyjął Ksiądz Biskup Adrian Put. Podczas spotkania będzie również obecna młodzież z Niemiec.

Rejestracji uczestników dokonuje się na Portalu Młodych Ichtis pod adresem www.zapisy.ichtis.info. Zapisy grup polegają na wypełnieniu prostego i krótkiego formularza przez opiekuna grupy – nie wymagamy zbierania danych szczegółowych uczestników grupy.