Koncertem „Nie było miejsca dla Ciebie” w sobotnie popołudnie (27.01), w Wolinie upamiętniono zmarłego rok temu prałata Jana Ubermana, proboszcza parafii w Wolinie w latach 1986 – 2013. Chór Uniwersytetu Szczecińskiego wykonał najpiękniejsze polskie kolędy oraz pastorałki. 

Prałat Jan Uberman zmarł 26 stycznia 2017 roku. Święcenia kapłańskie przyjął 14 maja 1961 r. Pracował jako wikariusz w Świebodzinie, Słupsku, w Lipianach i w Szczecinie w parafii pw. św. Józefa. Stamtąd mianowany został na kolejne 13 lat proboszczem w Radęcinie gdzie wyremontował wszystkie kościoły. Z Radęcina w 1986 roku przybył do Wolina, gdzie w 1997 rozpoczął swoje najważniejsze dzieło – odbudowę zniszczonej przez wojnę wolińskiej katedry. Dziś można to zobaczyć w kronikach parafii i odbudowy kościoła zgromadzonych w 6 potężnych tomach. Obrazują one 18 lat mozolnej walki i odbudowy totalnie zdewastowanej katedry.

Rada Miejska w Wolinie za całokształt postawy kapłańskiej i społecznej przyznała śp. prałatowi Janowi Ubermanowi tytuł Honorowego Obywatela Wolina.