W ostatnią niedzielę sierpnia (29.08.2021 r.) odbędzie się w Wolinie impreza o charakterze rekreacyjno-edukacyjnym „Wolin na  start”. Jej organizatorem jest Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Wolinie. W ramach imprezy odbędą się zawody sportowe obejmujące 2 dyscypliny – bieg oraz nordic walking. W obu przypadkach start i meta zawodów mieścić się będzie na Stadionie Miejskim w Wolinie, a zawodnicy będą mieli do pokonania trasę 5 km. Trasa ta przebiegać będzie ulicami Wolina, a także przez parki i pola okalające miasto. Zawodnicy będą więc rywalizować zarówno na drogach asfaltowych, jaki i brukowanych, szutrowych i ścieżkach leśnych. 

Biuro zawodów otwarte będzie od godziny 8:00, a zawody rozpoczną się o godzinie 11:00.

Każdy uczestnik zarejestrowany na starcie otrzyma pakiet startowy, a wszyscy zawodnicy, który ukończą rywalizacje otrzymają pamiątkowe medale. 

REJESTRACJA zawodników ruszyła! Zgłoszenia przyjmowane są drogą internetową na stronie http://herkules.org.pl/events/wolin-na-start/ lub http://czas-start24.pl/czas_start24/

Regulamin znajduje się na stronie http://czas-start24.pl/czas_start24/

Udział w zawodach organizowanych w ramach imprezy „Wolin na start” jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. 

Na terenie startu i mety, czyli na Stadionie Miejskim w Wolinie w powstanie także eko-strefa pełna atrakcji dla dorosłych i dzieci, a wszystkie one zawiązane będą z ekologią i naturą. Nie zabraknie ciekawych spotkań z przedstawicielami organizacji proekologicznych terenu LSR, filmów i prezentacji.

Projekt realizowany w ramach programu operacyjnego Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020