Czas na drugą edycję wydarzenia sportowo – kulturalnego „Wolina na Fali”! Odbędzie się ono w  dniu 09.07.2022 r. (sobota) na wolińskich błoniach. Jego motywem przewodnim będzie wszystko to, co związane jest z wodą. W końcu wody w otoczeniu Wolina nie brakuje. Będzie to całodniowa impreza obfitująca w różne atrakcje, której organizatorami są Gminne Wolin, Gminne Centrum Kultury Sportu, Turystyki i Rekreacji w Wolinie oraz Przystań Morska Wolin Sp. z o.o..

Cieśnina Dziwna będzie miejscem, gdzie od rana odbywać się będzie cykl zawodów: spławikowych, żeglarskich i kajakarskich a wszystkie one rozegrają się o Puchar Ministra Infrastruktury. W godzinach popołudniowo-wieczornych nie zabraknie z kolei dobrej muzyki. Na scenie pojawi się Duet AnMar, który zagra standardy jazzowe,  zespół Glaasgo  zaprezentuje pozytywny energetyczny folk rock oraz zespół Chango, który rozkołysze słuchaczy mieszanką funky, jazzu, rocka i bluesa. 

W godzinach 12:00-19:00 na dzieci czekać będzie strefa animacji, gier, zabaw i konkursów. Imprezę uświetnią też stoiska Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA  i Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wolinie. Morska Służba Poszukiwania Wodnego i Ratownictwa zorganizuje niesamowite pokazy. Dzień zakończy pokaz umiejętności Marcina Zielińskiego – kierowcy łodzi wyścigowej, czołowego reprezentanta Polski na Mistrzostwach Europy i Świata w formule F-500 i 0-700. 

Imprezie towarzyszyć będzie również strefa gastronomiczna. Wydarzenie objęte zostało patronatem honorowym Ministerstwa Infrastruktury.  Organizatorzy zastrzegają, że program imprezy może ulec zmianie.