W obecności Wojewody Zbigniewa Boguckiego, Burmistrz Maciej Zieliński uroczyście otworzył zmodernizowane ulice Papieża Jana Pawła II oraz Jedności Narodowej w Golczewie. Przebudowa dwóch ciągów komunikacyjnych kosztowała 2,3 mln złotych. 80% tej sumy stanowi dofinansowanie zewnętrzne z Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, które udało się pozyskać golczewskim urzędnikom.

Jak wiele pracy, wysiłku, poświęcenia, trudu kosztowała nas ta inwestycja wiedzą urzędnicy z Urzędu. Udało się, myślę, że to inwestycja ważna i potrzebna. Dlaczego? Bo mieszkańcy często się zwracali o to, co w ramach tej inwestycji nam się udało. Chodnik przy kościele, parking, skrzyżowanie które było nieczytelne. Mieszkańcy okolicznych osiedli nie posiadający miejsc parkingowych, wyniesione miejsca dla pieszych. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wsparcie uzyskane od Wojewody, któremu bardzo serdecznie dziękuje za dostrzeżenie naszych problemów – powiedział Burmistrz Maciej Zieliński.

Nowa nawierzchnia dróg, chodniki, mała infrastruktura, miejsca parkingowe oraz kanalizacja deszczowa to tylko kilka z elementów, które zmieniły się nie do poznania. Oprócz tego gmina wymieniła przy wskazanych ulicach oświetlenie uliczne. Przy zmodernizowanych ulicach uporządkowano również plac parkingowy na wysokości kościoła. Wszystko to wpływa na bezpieczeństwo użytkowników dróg i ciąg pieszych.

– Takie sytuacje jak ta dziś pokazują, że warto się angażować bo te wysiłki prędzej czy później się materializują. Przykład Golczewa i dwóch ulic Papieża Jana Pawła II i Jedności Narodowej pokazuje, że można jeśli tylko jest wola i chęć współpracy między rządem a samorządem. Myślę, że jeszcze wiele przed nami, bo w takich miejscach jak tutaj w Golczewie to zapóźnienie było bardzo widoczne. Chcemy to zmieniać dzięki samorządowcom z różnych funkcji, dzięki pracownikom gmin, powiatów czy urzędu wojewódzkiego ale przede wszystkim Polakom. To właśnie dzięki ciężkiej pracy Polaków to wszystko jest możliwe – zaznaczył Wojewoda Zbigniew Bogucki.

Inwestycja poprawi bezpieczeństwo użytkujących przebudowywane drogi i ciągi piesze poprzez budowę wyniesionych przejść dla pieszych. Trwająca inwestycja jest częścią projektu pn. „Przebudowa ulic Papieża Jana Pawła II i Jedności Narodowej w Golczewie wraz z robotami powiązanymi” finansowana ze środków Funduszu Dróg Samorządowych.