Gmina Wolin robi kolejny duży krok w kwestii rozwoju swojej infrastruktury kulturalnej. W środę (26.09) doszło do podpisania umowy z udziałem wicemarszałka Jarosława Rzepy, na dofinansowanie przebudowy wraz z modernizacją ośrodka kultury w Wisełce. 

Całkowity koszt inwestycji opiewa na kwotę 576 tys. zł, z czego dofinansowanie stanowi 360 tys. zł. Środki zewnętrzne na ten cel pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Przebudowa ma zakończyć się we wrześniu 2019 roku.

Środki na przebudowę pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, to szczególne w gminie Wolin bo nie ma tu chyba sołectwa, w którym nie zrobilibyśmy inwestycji przy ich wykorzystaniu – zaznaczył wicemarszałek Jarosław Rzepa.

Zadanie obejmuje wykonanie izolacji fundamentów, docieplenie budynku wraz z elewacją, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej wewnętrznej i zewnętrznej, wymianę instalacji wodno – kanalizacyjnej wraz z montażem nowych urządzeń sanitarnych, pompy ciepła oraz wyposażenia łazienek, wymianę instalacji elektrycznych i niskoprądowych. W obiekcie pojawią się nowe posadzki oraz tynki. Będzie on dostępny dla osób niepełnosprawnych, dzięki wykonaniu rampy podjazdowej.

Podejmując decyzję braliśmy pod uwagę aktywność poszczególnej społeczności. Mówią, że musi być duch pośród ludzi, aby były sukcesy. Tutaj, w Wisełce się go wyczuwa bo Wisełka to miejscowość, w której wśród społeczeństwie widać potrzebę spotykania się – powiedział Burmistrz Eugeniusz Jasiewicz.