Drugi tydzień Wiosny Monodramu – przed nami wielki finał festiwalu w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów.

Tegoroczna edycja festiwalu rozpoczęła się 18 maja i potrwa do 25 maja. Przez ostatni tydzień w CWM Grodno k. Międzyzdrojów odbyły się, m.in. warsztaty artystyczne dla najmłodszych, niezwykłe widowisko „Teatr Obrazu”, koncert saksofonisty Marcina Nowakowskiego z zespołem oraz wystawa pt. „4kg” Tomasz Kajszczarka – absolwenta Akademii Sztuki w Szczecinie. Co nas czeka w nadchodzących dniach?

23 – 25 maja, środa – piątekW dniach 23 – 25 maja organizatorzy zapraszają na warsztaty aktorskie dla dorosłych, które poprowadzi aktorka filmowa i teatralna Agnieszka Przepiórska. Warsztaty odbędą się w godz. 10.00 – 15.00. Zapisy pod numerem telefonu: 723 299 155.

24 maja, czwartek

O godz. 18.00 na scenie CWM Grodno pojawi się zespół Jackpot. Recital finalistów 10. edycji programu „Must be the Music” będzie dla widzów sentymentalną, acz niepozbawioną dobrego humoru podróżą do czasów, w których muzykę pisali prawdziwi kompozytorzy, a teksty wielcy poeci. W programie m.in utwory: Hanny Banaszak, Ewy Bem, Agnieszki Osieckiej, Andrzeja Zauchy, Seweryna Krajewskiego, Kabaretu Starszych Panów, Marka Grechuty i Krystyny Prońko.

Kolejnym wydarzeniem muzycznym tego wieczoru będzie występ Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego, którą tworzą młodzi ludzie związani z Fundacją i Ośrodkiem „Pogranicze – sztuk, kultur, narodów” w Sejnach. Będzie im towarzyszył Michael Alpert – obecnie najsłynniejszy etnograf, zbieracz i wykonawca pieśni jidysz, laureat odznaczenia kongresu Stanów Zjednoczonych za działalność́ naukową i artystyczną. Start o  godz. 19:15.

25 maja, piątek

Podczas finału tegorocznej edycji festiwalu nie może zabraknąć tytułowego monodramu. W piątek o godz. 18:00 na scenie CWM Grodno wystąpi Agnieszka Przepiórska w monodramie wyreżyserowanym przez Piotra Ratajczaka i napisanym przez Piotra Rowickiego. „I będą święta” to monolog kobiety, która niespodziewanie straciła męża w katastrofie lotniczej i zmaga się nie tylko ze swoją żałobą, ale także otaczającą ją rzeczywistością.