Teatr, recitale i koncerty, wystawy i warsztaty aktorskie dla dzieci – rusza kolejna edycja festiwalu Wiosna Monodramu, który po raz trzeci odbędzie się w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów. Bezpłatne bilety na wydarzenie dostępne są w MDK w Międzyzdrojach oraz w Publicznej Bibliotece w Wolinie. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Wiosna Monodramu to wyjątkowe wydarzenie kulturalne, początkowo odbywające się Wolinie, a od 2016 roku w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów w Wolińskim Parku Narodowym. Jego ideą jest zebranie na jednej scenie różnych stylów ekspresji artystycznej i najlepszych spektakli, których na co dzień trudno szukać w jednym miejscu.

W tegorocznej edycji wydarzenia w podróż do świata teatru, muzyki i tańca, widzów zabiorą, m.in. artyści Teatru Obrazu ze spektaklem inspirowanym naturą, aktorka filmowa i teatralna Agnieszka Przepiórska z monodramem „i będą święta” oraz Tomasz Kajszczark – absolwent Akademii Sztuki w Szczecinie, który zaprezentuję wystawę pt. „4kg”. Występom artystycznym będą towarzyszyły koncerty i recitale zespołu Jackopot, Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego i Michaela Alperta oraz Marcina Nowakowskiego z zespołem.

Atrakcji nie zabraknie także dla najmłodszych. Będą oni mogli wziąć udział w warsztatach artystycznych z wokalu, dramy i pantomimy, które rozpoczną się już 15 maja. Zajęcia adresowane są do uczestników od 12 lat. Ponadto w programie części warsztatowej odbędą się również warsztaty aktorskie dla dorosłych, które poprowadzi Agnieszka Przepiórska. Rozpoczęcie 22 maja.

W ciągu ostatnich lat Wiosna Monodramu zyskała miano jednej z ciekawszych inicjatyw kulturalnych w woj. zachodniopomorskim. Ważną częścią tego wydarzenia jest włączenie publiczności w proces twórczy poprzez ich udział w warsztatach czy aktywne uczestnictwo w spektaklach. Obok występów wybitnych artystów w trakcie wydarzenia odbędą się także otwarte zajęcia dla młodzieży i dorosłych, które pozwolą uczestnikom wziąć aktywny udział w tworzeniu festiwalu – mówi Krzysztof Podhajski, prezes zarządu Fundacji Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Informację nt. uczestnictwa w warsztatach oraz szczegółowy program Wiosny Monodramu dostępne są na stronie Centrum: www.centrum-gordno.pl oraz profilu CWM w Grodnie na portalu Facebook: www.facebook.com/CentrumWspolpracyMiedzynarodowejGrodno

Wstęp na poszczególne dni Wiosny Monodramu odbywa się wyłącznie na podstawie bezpłatnych wejściówek, dostępnych od 10 maja w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach oraz w Publicznej Bibliotece w Wolinie. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Z uwagi na ograniczoną możliwość parkowania na terenie Wolińskiego Parku Narodowego, wejściówki upoważniają do skorzystania z bezpłatnego transportu do CWM Grodno, z parkingu przy boisku ORLIK w Wolinie oraz powrotu autokarem do Wolina po zakończeniu występów.