Przed dwie godziny w okolicach Mariny i kamieńskiego Ratusza można było spotkać działaczy „Wiosny” Roberta Biedronia. Wolontariusze i działacze tej partii zbierali podpisy poparcia w związku z majowym wyborami do Europarlamentu.

Liderką listy jest Anita Kucharska-Dziedzic z Zielonej Góry. – Jest to postać wyjątkowa i nietuzinkowa. Pani doktor jest specjalistką w dziedzinie edukacji. Aktywnie działa społecznie. Jest to kandydatura niepolityczna, bo jest przede wszystkim społecznicą – przedstawiał kandydatkę lider „Wiosny” Robert Biedroń.

„Dwójką” w okręgu zachodniopomorsko-lubuskim jest Sven Zagala, przedsiębiorca. Trzecią pozycję na liście otrzymała Małgorzata Prokop-Paczkowska, która od początku jest jedną z twarzy utożsamianych z ruchem Roberta Biedronia w naszym regionie. Kolejne miejsca zajmują: 4. – Jacek Wezgraj, 5. – Katarzyna Parocka, 6. – Wojciech Czypicki, 7. – Monika Drubkowska, 8. – Łukasz Olszewski. 9. – Katarzyna Kotula, 10. – Jakub Ziółkowski.

– Ta drużyna pokazuje naszą filozofię działania i nasze wartości. Jest absolutny parytet, co pokazuje to, że wierzymy w równość. Z tego wynika też „suwak”. Nasza lista reprezentuje cały region – podkreśla Anita Kucharska-Dziedzic.