– Cieszy mnie, że po wielu latach zaniechań jakiś czas temu podjęliśmy się odtworzenia wartości historycznej i artystycznej przy Wieżyczce meteorologicznej – mówi Burmistrz Międzyzdrojów. Chodzi o jeden nielicznych zachowanych obiektów w Europie, które powstały miedzy 1884-1885 r.

Prace zostały wykonane w zeszłym roku, w ramach zadania pn. „Wykonanie prac konserwatorskich i restauratorskich przy wieżyczce meteorologicznej w Międzyzdrojach”, na który gmina uzyskanym dofinansowanie od Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego, w formie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub znajdującym się w gminnej ewidencji zabytków położonym na obszarze województwa zachodniopomorskiego.

– Oczywiście udało się dzięki zaangażowaniu wielu innych osób , za co jeszcze raz pięknie dziękuję! I tu nieoceniona praca pani Jadwigi Bober! – mówi Burmistrz. Prace wykonała Aleksandra Niedziółka zgodnie z decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków

Jest to jeden z nielicznych zachowanych obiektów w Europie, które powstały miedzy 1884-1885 r.