Pod znakiem sportowych emocji oraz pokazów dzieci i młodzież ze szkoły tańca Street Dance „Heartbeat Dance Studio” czy prezentacji drużyny „Gryf Kamień Pomorski” stał finał XXIII Edycji Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu. Zwyciężyła drużyna Mediciny, która w finale pokonała Bosmana Chomino.

W spotkaniu, decydującym o tytule Mistrza Kamienia Pomorskiego w Futsalu stanęły naprzeciwko siebie, obrońca tytułu Medicina oraz Bosman Chomino. Mecz był niezwykle wyrównany. Do przerwy, po trafieniach króla strzelców rozgrywek Szymona Włodarka oraz kapitana Bosmana Chomino Mateusza Sałudy było 1 : 1.

W drugiej połowie mimo wielu okazji z jednej i drugiej strony długo utrzymywał się remis. Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatnich dwóch minutach spotkania. Najpierw po raz drugi bramkarza Bosmana pokonał Szymon Włodarek, a wynik w ostatnich sekundach ustalił Mikołaj Karbowiak. Po zwycięstwie 3 : 1 mistrzem została Medicina, która oprócz okazałego pucharu oraz złotych medali otrzymała czek o wartości 4000 złotych. Pokonani wzbogacili się o 2000 złotych.

« z 138 »

W meczu o 3 miejsce Aleksandria Team pokonała Ekol Dziwnówek 8 : 3 i na jej konto wpłynęła kwota 1000 złotych. Klasyfikacja końcowa XXIII Edycji Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu: 1. Medicina 2. Bosman Chomino 3. Aleksandria Team 4. Ekol Dziwnówek 5. Repro Service Pol. 6. La Masija 7. Diablo Team 8. Iskra Troszyn 9. ZG Dziwnów

Nagrody indywidualne otrzymali: Król strzelców – Szymon Włodarek (Medicina) Najlepszy bramkarz ligi – Ireneusz Benedyczak (Medicina) Najlepszy zawodnik ligi – Maciej Szwech (Aleksandria Team) Najlepszy zawodnik finału – Mariusz Janiszewski (Bosman Chomino).

Organizatorzy składają podziękowania za pomoc w organizacji XXIII Edycji Kamieńskiej Amatorskiej Ligi Futsalu do: Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Kamieniu Pomorskim, Kamieńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o., Hurtowni Sportowej Zina, Pizzerii Aleksandria, Restauracji Messa Pub & Restaurant, Kreatywnego Garażu-wyroby z drewna, Kawiarnii Caffe Venezia, Restauracji Ryby Zubowicz, Zakładu Gastronomicznego Mała Gastronomia, Hurtowni Mięs i Wędlin Mróz S.a., SP-BUD Szymon Podgórski, M & D Foto