– Wiek emerytalny za rządów PO nie został podwyższony – stwierdził Grzegorz Schetyna w środowym wywiadzie. Zdaniem rzecznika PiS powinien on przeprosić za te słowa, ponieważ „wprost skłamał”. – Rozumiem, że dzisiaj polityką Platformy jest to, aby kłamać i kłamstwo kłamstwem przykrywać – uznał Rafał Bochenek.

W kwietniu 2012 roku Donald Tusk jako premier ogłosił, że jego rząd przyjął projekt ustawy podnoszącej wiek emerytalny. Miesiąc później doszło do gwałtownego protestu NSZZ „Solidarność” przed Sejmem. Nie pomogła nawet blokada parlamentu. Wiek emerytalny podniesiono do 67 lat dla kobiet i mężczyzn.

– Nie, wiek nie został podwyższony, a rozmowa o nim będzie, to jest coś oczywistego co wróci – powiedział Grzegorz Schetyna w tracie wywiadu w Radiu Zet.

W kwietniu 2012 roku Donald Tusk jako premier ogłosił, że jego rząd przyjął projekt ustawy podnoszącej wiek emerytalny. Miesiąc później doszło do Dopiero rząd PiS anulował podniesienie wieku emerytalnego, wprowadzając elastyczne przepisy w tej materii (1 października 2017 r. został przywrócony wiek emerytalny obowiązujący do końca 2012 r., tj. 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn). protestu NSZZ „Solidarność” przed Sejmem. Nie pomogła nawet blokada parlamentu. Wiek emerytalny podniesiono do 67 lat dla kobiet i mężczyzn.