Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Wolinie zaprasza na wieczór autorski Władysława Justyna Łabuńko promujący tomik poezji pt. „Spisane z łąk, pól i lasów”.  Wieczór ten odbędzie się 04.03.2023 r. (sobota) w świetlicy sołeckiej w Ostromicach gdzie autor mieszka. 

Będzie to wspaniała okazja do zapoznania się z twórczością pana Władysława, którą zaprezentuje  sam autor oraz jego bliscy i sąsiedzi. Z pewnością nie zabraknie ciekawych rozmów pełnych wspomnień i wzruszeń. Wieczorowi autorskiemu towarzyszyć będzie koncert Kapeli Ostromice, która w swoim repertuarze ma również muzyczne interpretacje wierszy Władysława Łabuńko. 

Władysław Justyn Łabuńko mieszka we wsi Ostromice (gmina Wolin) i jak sam o sobie mówi „… przez tyle lat mojej życiowej wędrówki zadeptałem wzdłuż i wszerz pola, lasy i łąki – tej Wolińskiej Ziemi… i z nich właśnie czerpię inspiracje do moich wierszy…”.
Autor po raz pierwszy debiutował w połowie lat 70-tych na łamach kultowego wówczas „Płomyczka” wierszem pt. „Wróbli dokarmianie”. Jego wiersze pojawiały się również w „Chłopskiej drodze” i „Istocie człowieka”. Pierwszy tomik wierszy pt. „Spisane Bajery Na Trzonku Siekiery” wydany został w 2003 r. w Wolinie. Po 20 latach od tego wydarzenia nadszedł czas na premierę drugiego tomiku wierszy pt. „Spisane z łąk, pól i lasów”, która odbędzie się na sobotnim wieczorze autorskim.