W niedzielę, o godzinie 17:30 tuż przed spektaklem DANCING w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach odbył się wernisaż wystawy malarstwa Bronisława Pietkiewicza – mieszkańca Międzyzdrojów. Na wystawie pan Bronisław zaprezentował swoje obrazy o tematyce marynistycznej. 

Bronisław Pietkiewicz pasjonuje się malarstwem od dziecka. W pełni mógł mu się oddać i poznać jego tajniki po zakończeniu pracy zawodowej. Przez cztery lata uczęszczał do prywatnej szkoły rysunku i malarstwa w Szczecinie gdzie uczył się wszystkiego od podstaw. Próbuje tworzyć w różnych stylach, wciąż poszukując tego własnego i niepowtarzalnego.

Tematem, który go najbardziej fascynuje, jest morze. Nie obca jest mu abstrakcja. Na swych obrazach uwiecznia także architekturę Międzyzdrojów, w których mieszka. Wystawę malarstwa Pana Bronisława w Międzynarodowym Domu Kultury można oglądać do końca Marca 2022r.  

Wernisaż współfinansowany został ze środków Unii Europejskiej w ramach operacji pt. „Stworzenie warunków oświetleniowych we foyer Międzynarodowego Domu Kultury oraz organizacja wystawy lokalnego artysty w celu promocji obszaru LSR”. Podczas otwarcia wystawy zaprezentowano po raz pierwszy nowe oświetlenie do ekspozycji obrazów.

Międzynarodowy Dom Kultury
w Międzyzdrojach