W najbliższy piątek 11 października o godzinie 17:00 zapraszamy do Galerii GOKiS na wernisaż wystawy młodych artystek z Golczewa. 

Grupa Twórcza*, czyli: Amelka Kunkel, Aurelia Ciężyk, Magda Romanowska, Wiktoria Czerwonka oraz Wiktoria Iłowicka – to grupa młodych kreatywnych dziewczyn, które zaprezentują prace stworzone podczas artystycznych warsztatów w GOKiS. Zajęcia prowadzi Karolina Gołębiowska – asystentka w Pracowni Rzeźby i Działań Przestrzennych na Akademii Sztuki w Szczecinie. Wernisaż będzie inauguracją roku artystycznego w ośrodku kultury oraz zaproszeniem na zajęcia Grupy Twórczej w sezonie 2019/20, a te odbywać się będą w każdy piątek o godzinie 16:00 (wstęp wolny). 

Wystawę oglądać będzie można w Galerii GOKiS do końca października 2019 roku. 

*Zajęcia okołoplastyczne, których tytuł definiowany jest przez grupę uczestników za każdym razem od nowa. Grupa Twórcza zajmuje się wszelkiego rodzaju działalnością artystyczną, plastyczną i rzemieślniczą. Uczestnicy zajęć mają szansę zdobywać umiejętności manualne, ale też poszerzać swoją wiedzę na temat sztuki. Mocno eksperymentalny charakter zajęć, nastawiony jest na rozwój indywidualnych zainteresowań, ale także na kolektywne działanie, które znajduje swoje miejsce w przestrzeni miejskiej Golczewa i okolic. Na zajęcia zapraszamy wszystkich, którzy zainteresowani są sztuką: malarstwem, rzeźbą, rysunkiem, fotografią czy filmem, chcą eksperymentować, mieszać formy, dyskutować i poszarzać swoja wiedzę, a przy tym dobrze się bawić. Zajęcia obejmują warsztat praktyczny związany z malarstwem, rysunkiem, grafiką, street artem, fotografią, projektowaniem, filmem i filmem animowanym, ale także wykłady i dyskusje na tematy związane ze sztuką. 

GOKiS