Wielkimi krokami nadchodzi III edycja Kamieńskiego Weekendu Modelarskiego! Odbędzie się on w dniach 19-20 października na Hali Widowiskowo Sportowej w Kamieniu Pomorskim. Wydarzenie organizowane jest przez Kamieński Dom Kultury i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, wspólnie z modelarzami Tomaszem Mazurkiem i Bartłomiejem Piaścikiem.

Weekend Modelarski jest niezwykłą okazją i zabawą dla wszystkich pasjonatów oraz osób interesujących się modelarstwem, szczególnie ze względu na to, iż to jedyne takie wydarzenie w naszym rejonie! Podczas pierwszego dnia Weekendu Modelarskiego odbędzie się wystawa gdzie można będzie zobaczyć różnorodne modele: latające, pływające, kołowe, redukcyjne oraz niezwykłe makiety kolejowe, stworzone przez Zachodniopomorski Klub Modelarzy Kolejowych.

Na uczestników weekendu czekają również niezapomniane atrakcje takie jak przeprowadzony przez grupę RC DRIFT POKAZY driftu modelami samochodów, wyścig na torze modelami samochodów (sklep modelarski RCTRAX Szczecin oraz akrobacje modelami latającymi zaprezentowaną przez sekcje modelarską Areoklubu Szczecińskiego.

Prócz atrakcji w postaci pokazów odbędą się WARSZTATY dla uczestników, gdzie będą oni mogli wykazać się swoją kreatywnością i zdobyć nowe doświadczenie. Na warsztatach można będzie nauczyć się obsługi areografu, zbudować makiety kolejowe, modele kartonowe oraz model latający. Wyjątkową atrakcją, która będzie nowością podczas weekendu modelarskiego będzie możliwość zbudowania własnego latawca lub balonu na ogrzane powietrze! Nie zapominając o najmłodszych, jak co roku będzie czekała na nich atrakcja w postaci przejazdu kolejką lilipucią.

Drugiego dnia weekendu, tradycyjnie odbędą się ZAWODY modeli szybowców w 5 kategoriach wiekowych. Rejestracja zawodników rozpocznie się o godzinie 12:00. W pierwszym etapie konkursu, rozpoczynającym się o godzinie 13:00 uczestnicy zbudują swoje własne modele szybowca z przygotowanych elementów. O godzinie 14.00 rozpocznie się główny etap zawodów polegający na oddaniu 3 rzutów własnym modelem. Wygrani uczestnicy otrzymają atrakcyjne nagrody.

W III edycji weekendu modelarskiego swój udział zapowiedzieli modelarze ze Szczecina, Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego, Goleniowa, Stargardu i Dziwnowa. Zachęcamy do udziału w weekendzie pasjonatów modelarstwa, którzy posiadają własne prace, ponieważ jest to niecodzienna okazja do zaprezentowania się szerszej publiczności. Do udziału w Kamieńskim Weekendzie Modelarskim zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych w godzinach: sobota 12:00-18:00, niedziela 10:00-16:00. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Informacje dotyczące imprezy można uzyskać w biurze Kamieńskiego Domu Kultury lub u Pana Tomasza Mazurka pod nr tel. 667-102-682