Miło nam poinformować, że podobnie jak w zeszłym roku, tak i w tym udało nam się otrzymać dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska, Edycja: 2022. W ramach tego grantu realizować będziemy projekt: Ceramiczne dziedzictwo wyspy Wolin. Cóż to za inicjatywa? – zapytacie! A więc nie owijając w bawełnę:

dawno, dawno temu w Wolinie produkowano ogromne ilości ceramiki. Wieść o wolińskich wyrobach rozchodziła się po całej Europie, a liczni kupcy rozwozili ją po całym świecie. Dziś po tym świetlanym, ceramicznym okresie, (poza Muzeum oczywiście), nie ma ani śladu. A chciałoby się móc powiedzieć, że jak kiedyś, tak i dziś, Wolin ceramiką stoi! Dlatego w ramach projektu zapraszamy mieszkańców do uczestnictwa w zaawansowanym warsztacie ceramicznym, który poprowadzi Anna Molska z Laboratorium Technik Ceramicznych Akademii Sztuki w Szczecinie! Pierwszy zjazd warsztatowy odbędzie się 30 czerwca – 1 lipca (godziny popołudniowe). Mamy nadzieję, że cykl warsztatów pozwoli nam wszystkim wypłynąć na nowe wody!

Warsztaty prowadzone będą cyklicznie, przez całe wakacje, a ich efekty podsumuje wystawa i skromna publikacja. Zgłoszenia wysyłajcie na adres: k.golebiowska@muzeumwolin.pl i czekajcie na potwierdzenie zapisu! Uprzedzając pytania – warsztat jest bezpłatny, a umiejętności, które zdobędziecie w trakcie – bezcenne! W razie pytań kontaktujcie się z nami mailowo, lub telefonicznie! Spieszcie się bo ilość miejsc ograniczona! Do zobaczenia!

źródło:
Muzeum Regionalne w Wolinie