27 marca 2019 roku miało miejsce walne zebranie Międzyzdrojskiego Stowarzyszenia “Rodzina”. Na zebraniu przedstawiono i zatwierdzono sprawozdanie finansowe i  sprawozdanie z działalności Stowarzyszenia za ubiegły rok. Na zebranie zaproszono nowych sołtysów Lubina, Wapnicy, Wicka i Zalesia w celu nawiązania współpracy i podejmowania wspólnych działań w przyszłości.

Rok 2018 obfitował w ciekawe inicjatywy i projekty na łączną kwotę ponad 65 000 zł:

    • Projekt „Klubik rodzinny – od juniora do seniora” – dofinansowany ze środków gminy Międzyzdroje. W ramach projektu organizowaliśmy i współorganizowaliśmy m.in.: zajęcia dla dzieci, zajęcia sportowe, warsztaty artystyczne, spotkanie autorskie z Katarzyną Bosacką, festyn rodzinny „Święto pieczonego ziemniaka”.

 

  • Projekt “Wspominamy razem” w ramach programu “PATRIOTYZM JUTRA 2018” dofinansowany przez Muzeum Historii Polski.
  • Projekt “Orszak Neptuna” w ramach programu SPOŁECZNIK 2018.

 

  • Projekt “Ścieżka obok drogi”- dofinansowany ze środków gminy Międzyzdroje.
  • Projekt “Akademia Zdrowego Przedszkolaka” w ramach konkursu grantowego “Moje miejsce na Ziemi” Fundacji “ORLEN – DAR SERCA”.

Planujemy nadal pozyskiwać fundusze zewnętrzne. W tym, wspólnie z mieszkańcami, w ramach konkursu MIKRODOTACJE 2019, już złożyliśmy trzy projekty (“Lubię moją zerówkę”, “Mali i duzi rękodzielni”, “Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”).

Na zebraniu zaplanowano pracę na bieżący rok, w którym świętujemy 10-lecie istnienia Stowarzyszenia. Już dziś zapraszamy na urodzinowy festyn rodzinny, który odbędzie się 25 maja 2019 r. na terenach zielonych przy Szkole w Wapnicy. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

Organizator