W sierpniowy weekend w dniach 14-15 sierpnia w Międzyzdrojach odbyły się koncerty muzyki chopinowskiej w ramach Festiwalu „Chopin en Vacances”, czyli „Chopin na Wakacjach”. Dwa dni koncertowe, po dwa koncerty dziennie o godzinie 12:00 i 17:00, podczas których 10-ciu wybitnych, młodych i genialnych pianistów wykonało swoje recitale na fortepianie marki Yamaha CFX. Pierwszego dnia koncerty odbyły się w Parku Fryderyka Chopina w otoczeniu Międzynarodowego Domu Kultury.

Drugiego dnia koncertowano na Alei Gwiazd. Podczas dwóch dni koncertowych usłyszeliśmy artystów z Polski: Michał Oleszak, Piotr Sołtysik, Maria Moliszewska, Wojciech Kruczek, Mateusz Krzyżowski, Szymon Drabiński, Jakub Drabiński, Eryk Parchański, Anna Maria Urzędowska, Andrzej Wierciński. Do udziału w festiwalu Chopin en Vacances zapraszani są najwybitniejsi młodzi pianiści z kraju i z zagranicy. Występy podczas Chopin en Vacances nie są konkursowe. To pozbawiona stresu współzawodnictwa, wakacyjna forma koleżeńskich spotkań muzycznych w przyjacielskim gronie młodych wybitnie uzdolnionych muzyków. Festiwalowy fortepian Chopin en Vacances podróżuje podczas muzycznych letnich wakacji. Ustawiany jest w miejscach dawnych dworów szlacheckich zapisanych w zbiorowej pamięci Polaków jako ośrodki polskiej kultury i ciągłości narodowej tradycji.

Organizatorem festiwalu jest Fundacja „Ziemia Dobrzyńska” oraz Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi. Partnerami koncertów w Międzyzdrojach była Gmina Międzyzdroje oraz Międzynarodowy Dom Kultury. Koncerty można zobaczyć na naszym profilu Facebook: www.facbook.com/mdkmiedzyzdroje

Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach