To pierwsza z wielkich inwestycji zapowiadanych przez Burmistrz Wolina! Warte ponad 5,2 mln złotych zadanie, na które Ewa Grzybowska pozyskała 3,9 mln złotych dofinansowania wchodzi w fazę wykonawczą. Pierwsi na placu budowy pojawili się archeolodzy, którzy sprawdzają teren. Jesienią rozpocznie się metamorfoza, która po latach zupełnie zmieni oblicze tej części miasta, uatrakcyjniając te atrakcyjne turystycznie tereny.

Nareszcie! Po wielu miesiącach żmudnych przygotowań w naszym parku pojawił się ciężki sprzęt. Jako pierwsi swoją prace rozpoczęli archeolodzy, po nich zaczną się działania związane z całkowitą zmianą wizerunku tego terenu. Bardzo się cieszę, że dzięki naszemu zaangażowaniu, pomocy radnych z klubu #RazemZmieniamyGmineWolin oraz 3,9 mln złotych dofinansowania w końcu przechodzimy do działania – napisała dziś wieczorem Burmistrz Wolina.

To pierwsza z zapowiadanych przez Burmistrz Wolina tak wielka inwestycja na którą udało się pozyskać prawie 4 mln złotych dofinansowania. Projekt przewiduje m.in. utworzenie ścieżek zdrowia i siłowni plenerowych, montaż nowego oświetlenia, zagospodarowanie parkowych polan, budowę wieży widokowej oraz renowację posągu Trygława. Zadanie jest realizowane w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

To dopiero początek, obiecuje Państwu, że to dopiero początek i razem zmienimy wizerunek – nie kryje radości Ewa Grzybowska.