Burmistrz Ewa Grzybowska zdecydowała, że środki finansowe, które były zabezpieczone na sylwestrowe fajerwerki przeznaczy na wyposażenie szkół w całej gminie. Dodatkowy sprzęt w postaci mikroskopów, brył geometrycznych, sprzętu multimedialnego i pomocy do fizyki otrzymały: PSP Troszyn, PSP Kołczewo, PSP Dargobądz, PSP Wolin, PSP Koniewo i Szkoła Społeczna w Ładzinie.

Kilkuminutowy pokaz sylwestrowych fajerwerków miał kosztować podatników 6 tyś zł. Burmistrz Wolina podjęła decyzję, że te środki zostaną przeznaczone w równych częściach na zakup wskazanego przez szkoły wyposażenia. Decyzje odnośnie zakupów sprzętu podejmowali dyrektorzy placówek.

Otrzymałam wiele niepokojących sygnałów m.in. od naszych seniorów, że głośne strzelanie w sylwestra wzbudza niepotrzebny stres. Apelowali również właściciele zwierząt, które bardzo źle znoszą wybuchy petard. Pokaz fajerwerków jest więc dla wielu bardzo uciążliwy i sporo kosztuje. Dlatego z uwagi na zdrowie i bezpieczeństwo naszych Mieszkańców oraz racjonalność gospodarowania środkami zdecydowałam, że zrezygnujemy z głośnych wybuchów, a pieniądze przeznaczymy w całości na zakup sprzętu dla wszystkich szkół w gminie – komentuje burmistrz Ewa Grzybowska.