W Wolinie znów doceniono najlepszych i najzdolniejszych uczniów. W trakcie odbywających się dni Wolina, Burmistrz Eugeniusz Jasiewicz przyznał statuetki „Uczeń z Pasją 2018”. Wyróżnienie jest przyznawane nie tylko za wysokie wyniki w nauce, ale przede wszystkim rozwijają swoją pasję i reprezentują gminę na zewnątrz.

1. Antoni Felisiak uczeń klasy VII Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolinie. Laureat wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego z Języka Polskiego. Antoni posiada ponadprzeciętną wiedzę z nauk humanistycznych, a jego największą pasją jest fotografia.

2. Bogusław Kłosowski uczeń klasy VII Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolinie. Boguś osiąga w nauce bardzo dobre wyniki i posiada ponadprzeciętną wiedzę z różnych dziedzin życia, ale największą jego pasją jest Żeglarstwo, które uprawia w rodzimym klubie ALBATROS oraz zajęcia plastyczne, na które uczęszcza w Ośrodku Kultury Gminy Wolin.

3. Michelle Wagner tegoroczna absolwentka Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolinie, której pasją jest językoznawstwo, beletrystyka i jazda konna. Michelle jest finalistką kuratoryjnego i ogólnopolskiego  konkursu z języka niemieckiego. Uzdolniona plastycznie Michelle zdobyła I miejsce w wojewódzkim konkursie plastycznym.

4. Karolina Szczubiał tegoroczna absolwentka Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolinie jest laureatką kuratoryjnego  konkursu historycznego, jej zainteresowania historią stały się jej pasją, a szczególnie pasjonuje ją okres renesansu.

5. Wojciech Sitek uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej  w Wolinie II klasy Gimnazjum utalentowany matematycznie odnosi sukcesy w licznych konkursach matematycznych min.: Kangur, Alfik zdobywając liczne wyróżnienia. Wojtek jest laureatem kuratoryjnego konkursu matematycznego.

6. Igor Pałosz uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolinie  klasy VI wszechstronnie uzdolniony, pomocny i koleżeński, jego pasją jest sport,  aktywnie uprawia lekkoatletykę, w której odnosi liczne sukcesy na zawodach indywidualnych i drużynowych. Zajął I miejsce w Mistrzostwach powiatowych w biegu na 1000 m i III w biegu na 60 m.

7. Kinga Lichowska uczennica klasy VII Publicznej Szkoły Podstawowej w Kołczewie. W ogólnopolskim Konkursie Matematycznym zdobyła 18 miejsce na 1616 uczestników, w konkursie kuratoryjnym z matematyki otrzymała tytuł finalisty. Pasją jej jest taniec,  reprezentuje klub taneczny Jantar – jest mistrzynią województwa zachodniopomorskiego w tańcu street dance w kategorii powyżej 16 lat.

8. Samanta Juszkiewicz uczennica klasy VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Kołczewie jest finalistką konkursów na szczeblu wojewódzkim z języka polskiego i matematyki. Na rok 2018 Samanta otrzymała tytuł Mistrza Ortografii w Gminnym Konkursie Ortograficznym dla klas IV-VI. Samanta została nagrodzona wyróżnieniem w konkursie matematycznym „KANGUR”.

9. Gabriela Sobańska uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Dargobądzu bierze udział w licznych konkursach  na szczeblu gminnym, powiatowym, wojewódzkim oraz ogólnopolskim gdzie zdobywa wysokie miejsca nagradzane wyróżnieniem. Z pasją rozwija swoje zainteresowania oraz talent wokalny poprzez uczestniczenie w zajęciach muzycznych organizowanych  przez Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach pobiera tam naukę gry na pianinie.

10. Bartosz Sech uczeń klasy VI Społecznej Szkoły Podstawowej w Ładzinie, corocznie zdobywa tytuł „Prymusa szkoły” za wybitne osiągnięcia w nauce. Otrzymał wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie przyrodniczym „Świetlik” oraz wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie z języka niemieckiego. Poza wybitnymi osiągnięciami w nauce, Bartosz rozwija swój talent i pasję poprzez śpiew, grę na gitarze i organach. Od roku jest organistą w Parafialnym Kościele oraz uczęszcza na lekcje gry na pianinie.

11. Martyna Brzezicka uczennica klasy IV Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolinie. Jej pasją jest taniec towarzyski od 4 roku życia tańczy reprezentując Taneczny Klub Sportowy „Jantar” w Wolinie . Złota medalistka w turnieju o Puchar Województwa ZZTS Lipiany oraz Wolin-Wyspa Tańca. Martyna osiąga bardzo wysokie wyniki w nauce, angażuje się w pracę na rzecz samorządu szkolnego oraz reprezentuje szkołę w konkursach recytatorskich i matematycznych.

12. Estera Przybylinska uczennica klasy VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolinie. Estera jest wzorową uczennicą, która wyróżnia się sportowymi zdolnościami zajmując pierwsze miejsca w zawodach gminnych, powiatowych oraz wojewódzkich. Jej pasją natomiast jest taniec towarzyski, który trenuje od 7 lat w Tanecznym Klubie Sportowym „Jantar” w Wolinie. W Szczecinie na ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Kwiat Krokusa zajęła 2 miejsce w tańcach standardowych i 3 w latynoamerykańskich. W Turnieju Tańca Towarzyskiego w Koszalinie w zajęła 1 miejsce w latyno i 3 w standardzie.  Podczas turniejów zawsze zajmuje wysokie lokaty i osiąga ogromne sukcesy, które w przyszłości na pewno zaprocentują.

13. Aleksandra Kozaczuk uczennica klasy VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolinie, osiąga bardzo dobre wyniki w nauce. Od 2015 roku jest zawodniczką Uczniowskiego Klubu Sportowego „Kormoran”. W barwach klubu reprezentuje również szkołę na zawodach szczebla gminnego, powiatowego, wojewódzkiego i ogólnopolskiego zajmując wysokie lokaty. Jej największe sukcesy to: brązowy medal na Mistrzostwach Województwa w drużynowych biegach przełajowych, Mistrzyni Powiatu w Czwórboju LA, Mistrzyni Powiatu w piłce koszykowej oraz wiele innych wyróżnień sportowych.

14. Karolina Charów uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Dargobądzu klasy III. Członkini Wolińskiego Klubu Karate Kyokushin od 2013 r. biorąc udział w zawodach rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej zajmuje czołowe miejsca. Jej ostatnimi sukcesami jest I.II.i III miejsce w „Zachodniopomorskich Turniejach Sztuk Walk”, Olimpiada Karate – gdzie zajęła I,II i III miejsce, Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego gdzie również zajęła I, II i III miejsce. Karolina z chęcią angażuje się w organizację pokazów karate na terenie Gminy Wolin.

15. Mikołaj Kluszczyński uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolinie klasy III, członek Klubu Karate Kyokushin od 2015 r. Pasjonują go wschodnie sztuki walki, jako członek klubu reprezentuje go na zawodach rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej zdobywając wysokie lokaty min.: w „Zachodniopomorskich Turniejach Sztuk Walk” – III miejsce, Olimpiadzie Karate – III miejsce, Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego – III miejsce oraz w wielu innych zawodach karate organizowanych na terenie całej Polski.

16. Adam Zarzycki uczeń Społecznej Szkoły w Ładzinie klasy III, jego pasją i sposobem na życie od 2015 stała się dyscyplina wschodnich sztuk walk – karate. Jego największe osiągnięcia to: II miejsce w  „Zachodniopomorskich Turniejach Sztuk Walk”, w Olimpiadzie Karate –II miejsce, a w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Karate – III miejsce. Adam chętnie angażuje się w organizację pokazów karate na terenie Gminy Wolin.

17. Kacper Słowikowski tegoroczny absolwent Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolinie. Jest członkiem Wolińskiej Orkiestry Perkusyjnej, z zaangażowaniem i twórczością bierze udział w zajęciach pozaszkolnych, na które uczęszcza do Ośrodka Kultury Gminy Wolin. Bardzo dobry perkusista, swój talent przerodził  w prawdziwą pasję, którą rozwija i doskonali wspólnie ze swoim zespołem. Został laureatem Festiwalu Karawana Kultury.

18. Jakub Manke uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolinie klasy VII, od początku działalności Wolińskiej Orkiestry Perkusyjnej jest jej filarem. Kuba tworzy aranże i nadaje ton całemu zespołowi. W tym roku został perkusistą w zespole „Dreamline” . Został wyróżniony na Festiwalu Karawana Kultury.

DSC03967
DSC03969
DSC03970
DSC03984
DSC03988
DSC04015
DSC04017
DSC04019
DSC04025
DSC04030
DSC04045
DSC04054
DSC04076
DSC04085
DSC04090
DSC04106
DSC04116
DSC04128
DSC04134
DSC04136
DSC04139
DSC03967 DSC03969 DSC03970 DSC03984 DSC03988 DSC04015 DSC04017 DSC04019 DSC04025 DSC04030 DSC04045 DSC04054 DSC04076 DSC04085 DSC04090 DSC04106 DSC04116 DSC04128 DSC04134 DSC04136 DSC04139

źródło:
UM w Wolinie