W Wolinie znów doceniono najlepszych i najzdolniejszych uczniów. W trakcie odbywających się dni Wolina, Burmistrz Eugeniusz Jasiewicz przyznał statuetki „Uczeń z Pasją 2018”. Wyróżnienie jest przyznawane nie tylko za wysokie wyniki w nauce, ale przede wszystkim rozwijają swoją pasję i reprezentują gminę na zewnątrz.

1. Antoni Felisiak uczeń klasy VII Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolinie. Laureat wojewódzkiego konkursu kuratoryjnego z Języka Polskiego. Antoni posiada ponadprzeciętną wiedzę z nauk humanistycznych, a jego największą pasją jest fotografia.

2. Bogusław Kłosowski uczeń klasy VII Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolinie. Boguś osiąga w nauce bardzo dobre wyniki i posiada ponadprzeciętną wiedzę z różnych dziedzin życia, ale największą jego pasją jest Żeglarstwo, które uprawia w rodzimym klubie ALBATROS oraz zajęcia plastyczne, na które uczęszcza w Ośrodku Kultury Gminy Wolin.

3. Michelle Wagner tegoroczna absolwentka Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolinie, której pasją jest językoznawstwo, beletrystyka i jazda konna. Michelle jest finalistką kuratoryjnego i ogólnopolskiego  konkursu z języka niemieckiego. Uzdolniona plastycznie Michelle zdobyła I miejsce w wojewódzkim konkursie plastycznym.

4. Karolina Szczubiał tegoroczna absolwentka Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolinie jest laureatką kuratoryjnego  konkursu historycznego, jej zainteresowania historią stały się jej pasją, a szczególnie pasjonuje ją okres renesansu.

5. Wojciech Sitek uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej  w Wolinie II klasy Gimnazjum utalentowany matematycznie odnosi sukcesy w licznych konkursach matematycznych min.: Kangur, Alfik zdobywając liczne wyróżnienia. Wojtek jest laureatem kuratoryjnego konkursu matematycznego.

6. Igor Pałosz uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolinie  klasy VI wszechstronnie uzdolniony, pomocny i koleżeński, jego pasją jest sport,  aktywnie uprawia lekkoatletykę, w której odnosi liczne sukcesy na zawodach indywidualnych i drużynowych. Zajął I miejsce w Mistrzostwach powiatowych w biegu na 1000 m i III w biegu na 60 m.

7. Kinga Lichowska uczennica klasy VII Publicznej Szkoły Podstawowej w Kołczewie. W ogólnopolskim Konkursie Matematycznym zdobyła 18 miejsce na 1616 uczestników, w konkursie kuratoryjnym z matematyki otrzymała tytuł finalisty. Pasją jej jest taniec,  reprezentuje klub taneczny Jantar – jest mistrzynią województwa zachodniopomorskiego w tańcu street dance w kategorii powyżej 16 lat.

8. Samanta Juszkiewicz uczennica klasy VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Kołczewie jest finalistką konkursów na szczeblu wojewódzkim z języka polskiego i matematyki. Na rok 2018 Samanta otrzymała tytuł Mistrza Ortografii w Gminnym Konkursie Ortograficznym dla klas IV-VI. Samanta została nagrodzona wyróżnieniem w konkursie matematycznym „KANGUR”.

9. Gabriela Sobańska uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Dargobądzu bierze udział w licznych konkursach  na szczeblu gminnym, powiatowym, wojewódzkim oraz ogólnopolskim gdzie zdobywa wysokie miejsca nagradzane wyróżnieniem. Z pasją rozwija swoje zainteresowania oraz talent wokalny poprzez uczestniczenie w zajęciach muzycznych organizowanych  przez Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach pobiera tam naukę gry na pianinie.

10. Bartosz Sech uczeń klasy VI Społecznej Szkoły Podstawowej w Ładzinie, corocznie zdobywa tytuł „Prymusa szkoły” za wybitne osiągnięcia w nauce. Otrzymał wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie przyrodniczym „Świetlik” oraz wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie z języka niemieckiego. Poza wybitnymi osiągnięciami w nauce, Bartosz rozwija swój talent i pasję poprzez śpiew, grę na gitarze i organach. Od roku jest organistą w Parafialnym Kościele oraz uczęszcza na lekcje gry na pianinie.

11. Martyna Brzezicka uczennica klasy IV Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolinie. Jej pasją jest taniec towarzyski od 4 roku życia tańczy reprezentując Taneczny Klub Sportowy „Jantar” w Wolinie . Złota medalistka w turnieju o Puchar Województwa ZZTS Lipiany oraz Wolin-Wyspa Tańca. Martyna osiąga bardzo wysokie wyniki w nauce, angażuje się w pracę na rzecz samorządu szkolnego oraz reprezentuje szkołę w konkursach recytatorskich i matematycznych.

12. Estera Przybylinska uczennica klasy VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolinie. Estera jest wzorową uczennicą, która wyróżnia się sportowymi zdolnościami zajmując pierwsze miejsca w zawodach gminnych, powiatowych oraz wojewódzkich. Jej pasją natomiast jest taniec towarzyski, który trenuje od 7 lat w Tanecznym Klubie Sportowym „Jantar” w Wolinie. W Szczecinie na ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Kwiat Krokusa zajęła 2 miejsce w tańcach standardowych i 3 w latynoamerykańskich. W Turnieju Tańca Towarzyskiego w Koszalinie w zajęła 1 miejsce w latyno i 3 w standardzie.  Podczas turniejów zawsze zajmuje wysokie lokaty i osiąga ogromne sukcesy, które w przyszłości na pewno zaprocentują.

13. Aleksandra Kozaczuk uczennica klasy VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolinie, osiąga bardzo dobre wyniki w nauce. Od 2015 roku jest zawodniczką Uczniowskiego Klubu Sportowego „Kormoran”. W barwach klubu reprezentuje również szkołę na zawodach szczebla gminnego, powiatowego, wojewódzkiego i ogólnopolskiego zajmując wysokie lokaty. Jej największe sukcesy to: brązowy medal na Mistrzostwach Województwa w drużynowych biegach przełajowych, Mistrzyni Powiatu w Czwórboju LA, Mistrzyni Powiatu w piłce koszykowej oraz wiele innych wyróżnień sportowych.

14. Karolina Charów uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Dargobądzu klasy III. Członkini Wolińskiego Klubu Karate Kyokushin od 2013 r. biorąc udział w zawodach rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej zajmuje czołowe miejsca. Jej ostatnimi sukcesami jest I.II.i III miejsce w „Zachodniopomorskich Turniejach Sztuk Walk”, Olimpiada Karate – gdzie zajęła I,II i III miejsce, Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego gdzie również zajęła I, II i III miejsce. Karolina z chęcią angażuje się w organizację pokazów karate na terenie Gminy Wolin.

15. Mikołaj Kluszczyński uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolinie klasy III, członek Klubu Karate Kyokushin od 2015 r. Pasjonują go wschodnie sztuki walki, jako członek klubu reprezentuje go na zawodach rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej zdobywając wysokie lokaty min.: w „Zachodniopomorskich Turniejach Sztuk Walk” – III miejsce, Olimpiadzie Karate – III miejsce, Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego – III miejsce oraz w wielu innych zawodach karate organizowanych na terenie całej Polski.

16. Adam Zarzycki uczeń Społecznej Szkoły w Ładzinie klasy III, jego pasją i sposobem na życie od 2015 stała się dyscyplina wschodnich sztuk walk – karate. Jego największe osiągnięcia to: II miejsce w  „Zachodniopomorskich Turniejach Sztuk Walk”, w Olimpiadzie Karate –II miejsce, a w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Karate – III miejsce. Adam chętnie angażuje się w organizację pokazów karate na terenie Gminy Wolin.

17. Kacper Słowikowski tegoroczny absolwent Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolinie. Jest członkiem Wolińskiej Orkiestry Perkusyjnej, z zaangażowaniem i twórczością bierze udział w zajęciach pozaszkolnych, na które uczęszcza do Ośrodka Kultury Gminy Wolin. Bardzo dobry perkusista, swój talent przerodził  w prawdziwą pasję, którą rozwija i doskonali wspólnie ze swoim zespołem. Został laureatem Festiwalu Karawana Kultury.

18. Jakub Manke uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Wolinie klasy VII, od początku działalności Wolińskiej Orkiestry Perkusyjnej jest jej filarem. Kuba tworzy aranże i nadaje ton całemu zespołowi. W tym roku został perkusistą w zespole „Dreamline” . Został wyróżniony na Festiwalu Karawana Kultury.

źródło:
UM w Wolinie