Przed świętami wielkanocnymi wiele supermarketów zapowiedziało dłuższe godziny pracy. W Wielki Czwartek i Wielki Piątek niektóre sklepy będą otwarte dłużej, do godz. 23. W Wielką Sobotę handel ma działać do godz. 13, a w Wielkanoc sklepy są nieczynne, oprócz tych, w których za ladą stanie właściciel.

Wielki Piątek to dzień pracujący, podczas którego wielu Polaków rusza na przedświąteczne zakupy. W związku z natężonym ruchem wiele supermarketów wydłuża wtedy godziny pracy. Dla komfortu klientów sieć Biedronka wydłuża też godziny funkcjonowania sklepów. W Wielkim Tygodniu, od poniedziałku (03.04) ponad 2500 sklepów będzie czynnych od godz. 6:00 co najmniej do godz. 23.00. A od środy liczba sklepów, które będą otwarte co najmniej do godz. 23.00, zwiększy się do prawie 3000 – przekazała sieć w oficjalnym komunikacie.

Jak poinformowało PAP Biuro Prasowe Żabka Polska, w Wielki Czwartek i Wielki Piątek sklepy będą czynne między 6 a 23. Jeśli chodzi o Wielką Sobotę, to „zgodnie z Ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni, w Wielką Sobotę wszystkie sklepy mogą być otwarte do godz. 14”. Jak podaje sieć, po godz. 14 decyzję o otwarciu sklepu podejmą sami franczyzobiorcy, a informacje o godzinach otwarcia będą dostępne w placówkach oraz w aplikacji Żappka.

W Wielki Piątek do godziny 22 będzie otwarty sklep Lidl. Z kolei Netto do 23. W Wielką sobotę sklepy będą otwarte do 13. Wielki Piątek jest dniem wolnym od pracy w większości krajów Unii Europejskiej. Tego dnia zamknięte są sklepy, biura i urzędy m.in. w Czechach, Bułgarii, Danii, Estonii, Hiszpanii, Finlandii, Łotwie, Niemczech, Malcie, Słowacji, Szwecji oraz Portugalii. Do pracy muszą iść natomiast Polacy, Austriacy, Chorwaci, Węgrzy, Włosi oraz Grecy.