Dowiedli tego świadkowie nagłego zatrzymania krążenia u 80 – letniego mężczyzny, strażacy oraz zespół ratownictwa medycznego z Dziwnowa. Po dotarciu do Międzywodzia, ratownicy medyczni kontynuowali resuscytację krążeniowo-oddechowa rozpoczętą i prowadzoną na bardzo wysokim poziomie przez Prawdziwego Bohatera – świadka zdarzenia.

W środę późnym popołudniem w Międzywodziu, doszło do nagłego zatrzymania krążenia u 80-letniego mężczyzny. Na szczęście przypadkowy świadek zdarzenia, niezwłocznie przystąpił do resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz powiadomił Centrum Powiadamiania Ratunkowego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia ratownicy medyczni z Dziwnowa kontynuowali resuscytację krążeniowo-oddechowa. Pacjent reanimowany był przez ponad 55 minut, czynności życiowe zostały u niego przywrócone i ustabilizowane zanim do Międzywodzia dotarł śmigłowiec LPR. Dzięki zaangażowaniu i profesjonalizmowi strażaków z OSP Międzywodzie załoga śmigłowca „Ratownik-11” szybko i bezpiecznie dotarła do pacjenta, gdzie po ocenia jego stanu zdrowia zadecydowano o transporcie lotniczym do szpitala.

Życie mężczyzny zostało uratowane dzięki m.in. zaangażowaniu wielu służb ratunkowych, które właściwe współpracując potrafią niemożliwe uczynić możliwym. Godna naśladowania postawa świadka zdarzenia, szybki czas dotarcia ratowników medycznych z posterunku w Dziwnowie, zaangażowanie OSP Międzywodzie oraz załogi śmigłowca Ratownik-11 sprawiły, że kolejny raz w walce o ludzki życie udało się pokonać śmierć.

Jeszcze raz warto podkreślić, iż warta rozpatrzenia jest myśl, aby dziwnowski posterunek Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie funkcjonował przez cały rok, a nie tylko w okresie wakacyjnym.